Dulce Maria y Christopher Uckermann!
Dobrodosli na 4um o Dulce i Christopheru!
Dulce Maria y Christopher Uckermann!
Dobrodosli na 4um o Dulce i Christopheru!
Dulce Maria y Christopher Uckermann!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dulce Maria y Christopher Uckermann!

Welcome!
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ...LA TORMENTA...

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

...LA TORMENTA... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...LA TORMENTA...   ...LA TORMENTA... - Page 2 EmptyNed Nov 22, 2009 1:34 pm

Roberta se suvo nasmejala-Hahahaa…Znala sam…
Alma je zbunjeno pogledala-Sta si znala?
Roberta-Da ces pokusati to…
Alma-Ne pokusavam ja nista..To je istina..Vidis kako mislis da sam znala da je kod tebe…
Roberta-Neko ti je dojavio…
Alma-Naravno
Roberta se smejala-I to je bio Miguel?
Alma-Naravno….Njegov zadatak je bio da pazi na tebe..Ali iz dubine duse te je prezirao…Normalno nama svima to nije skodilo…
Roberta-Naravno (ozbiljna I smeje se)-Znaci Miguel tamo trazi sliku..(smejala se)
Alma-DA GLUPACO!!!!!(pocela je da je cupa za kosu) A sada mi reci sta je toliko smesno ili cu te ubiti!!!!!
Roberta- Miguel kog ja znam,upravo drzi pistolj uperen ka tvom saputniku I planira da ga ubije…Hahaha…Zamisli imaju blizanci!!!!!
Alma je pogledala ka drugoj silueti I videla da je sada silueta stajala sa rukama u vazduhu..dok se Miguel nalazio na pola metra do njega I drzao pistolj uperen ka silueti..
Miguel-Mrtav je ako je ne pustis….
Alma-Gde je…GDE JE??/STA SI JOJ URADIO TI TI….(Alma je skrenula pistolj sa Roberte I uperila ga ka Miguelu,dok je Diego iskoristio taj trenutak I izvukao Robertu iz njenih kandzi)
Alma je sada bila rastrzana izmedju Miguela, Diega I Roberte…
Roberta je uzela pistolj koji je cuvala ispod majice I uperila ga u nju dok je cekala da ona ispusti pistolj.Niko se nije pomerio.
Roberta-A sada…da cujem zastos I ubila Luhan?????!
Alma-Radije cu umreti…
Roberta-(povuukla je sarazer I nanisanila)-Ok ti odlucujes.Zbogom mama.Hvala na svemu,pa I na tome sto sam 16 godina zbog tebe placala nesto sto nisam uradila….Zbogom (krenula je da povuce sa osmehom,kada je Alma urliknula)
Alma-DOBRO!!!!!RECI CU TI….

Bilo je popodne, tri nedelje posto smo se vratili ja I Franko sa medenog meseca.Dosla sam ranije I usla u kucu mislia sam da ste u skoli ali Luhan je bila tu sa tim deckom.Zvao se Nikolas..Odlucila sam da prisluskujem.Mislila sam da vara Tea posto su se grlili…I ljubili (pogledala je sa osmehom Tea) Roberta je uhvatila za kosu I stavila pogled da gleda u drugu siluetu-
Roberta-Nastavi…
Alma-Pricali su o nasledstvu, Gastonovom nasledstvu.Oni su bili jedini njeni naslednici…Pricala je o Luz…(Roberta je gledala)Da..Robertita…Znam da je Luz Luhanina cerka…(Mia je pogledala Miguela)Ali ne Mijita Miguel nije njen otac…Nikolas je..Naravno niko nije shvatio sem mene..Znala sam cim sam je videla..Imala je nejn borbenost I njegov trijumfalan osmeh…
Roberta-Nastavi…(sa prezirom)
Alma-Uglavnom to nasledstvo je nesto sto ti moze dati slavu, nesto sto ce svima promeniti zivot pricali su…To nije novac…Posto je novac bio u banci,a sada je…
Roberta-U tvojoj…(nasmejala se sa gadjenjem) Nastavi..
Alma-Nesto sto….sto…..vredi vise od blo cega..Prema meni bi se obracali kao prema kraljici kada bi imala to…Ali normalno svi moji planovi su pali u vodu kada je tebi Luhan ostavila La Tormentu…
Roberta-Molim????????!!!!!Meni je Luhan ostavila La Tormentu????
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

...LA TORMENTA... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...LA TORMENTA...   ...LA TORMENTA... - Page 2 EmptyNed Nov 22, 2009 1:34 pm

Alma-Ha….DA…Normalno onda sam shvatila da je najbolje da mislis da treba da…
Roberta-I onda si poslala Antonia??!
Alma-NE!Sta mislis zasto sam ovoliko cekala.Antonio je neocekivano upao u celu tu pricu…
Roberta-Kakve veze ima Antonio sa tim…
Alma-Iskreno nemam pojma kako je on dospeo u pricu..Ali odveo te je na ovo sugavo imanje I ja nisam mogla da ti pridjem godinama I uzmem ono sto je moje…
Roberta-Ti si luda!LUDAA!!!!!!1Hocu da znam sve o Antoniju sto znas…
Alma-Ne znam nista….On je prsoto dosao I svi su te prepustili njemu….
Roberta-I zatso si ubila Luhan?mogla si prosto da je ucenis I uzmes to….
Alma-To je bila nesreca…Nisam htela da je ubijem,samo sam htela da mi kaze gde je to…I pistolj je opalio…Poslednje reci su bile Luz de La Tormenta (Svetlot oluje)
Sto nisam bas najbolje shvatala..Ali onda kada su procitali testament I rekli da La Tormenta ide tebi shvatila sam da se kljuc krije ovde..A onda kada sam videla Luz shvatila sam da je ona drugi deo slagalice…
Roberti je srce stalo.
Alma-Ali onda sam odustala od nje..Bila je suvise glupa I nije me shvatala za ozbiljno,sta god bih uradila bila sam joj antipaticna,pa sam odlucila da nadjem svoj nacin.A moj nacin si bila ti.Posmatrala sam te…I kazem ti da sam imala dobre izvore oko tebe..Mada to nije bio Miguel.Njemu nismo mogli da pridjemo.Bilo je suvise riskantno…Vas dvoje ste se dosta zblizili…I…Pa sto je sigurno sigurno je…Jer Dulce njegova cerka? (smejala se zlokobno Alma)
Roberta je uperial pistolj u nju dok su joj misli lutale… ….Ko od njih je imao motiv da ubije Miju?

Roberta je odsutno I iznervirano progovorila-cc….kako sam glupa..Nisi hteo da ubijes Miju…Hteo si da ubijes Anu..Zar ne Franko?
Druga silueta je skinula kapuljacu-Dobro vece Roberta.
Roberta-Uvek tako ozbiljan Franko.Miguel smiri se…Imaces vremena kasnije da se zabavljas oko njega….
Franko-Bila je nesreca…
Roberta-Ne bih rekla…Ubio si Anu kako bi sumnja pala na Miju ili kako bi Miju oslobodio konkurencije???
Mia je zgrozeno uzviknula-STA??????NISI VALJDA TO URADIO..TATA…KAKO,KAKO SI MOGAO….
Franko-Pa iskreno Roberta..I jedno I drugo…Ali vise drugo..Video sam kako pati dok je gledala…Ona nije to zasluzila…
Mia-UBIO SI NEVINU OSOBU!!!!11TI SI LUD!GAIDS MI SE!!!!NEEEEE (pocinje da place)
Franko-Trebalo bi da mi budes zahvalna zbog toga…
Mia-Zato sto si ubio nevinu osobu.I Djovani?Mrtav je…
Franko-Nije mtav…Ciljao sam da ostane ziv,mada ne verujem da ce uspeti da zivi kao covek..Hahaha….Zavrsice kao biljka…
Roberta je tada spustila pistolj…
Miguel I Diego-JER SI LUDA??????
Roberta-Opkoljeni smo…Nema smisla…
Djovani je saznao za vase planove I posvadjao se sa Sanosom.Morali ste da ga ubijete.Teo je zeleo osvetu.Pilar dobru pricu.Tomas novac.Santos je pratio Lupitu.A Lupita je bila vas izvor…Ona je bila ona koja je bila blizu mene I znala sve moje tajne..
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

...LA TORMENTA... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...LA TORMENTA...   ...LA TORMENTA... - Page 2 EmptyNed Nov 22, 2009 1:36 pm

Miguel je gledao u Robertu kao da ova prica glupsti,dok se Alma smejala…
Roberta-Danas sam spalila sliku…Ali znam sta je pislao…To je sifra,ovog sefa.Pokusala sam godinama da ga otvorim posle Antonijeve smrti ali nikada nisam uspela…
Santos I Lupe su u tom trenutku dosli.Santos je Miguelu uzeo pistolj..
Santos-Zdravo amigo.
Miguel ga je prezrivo pogledao.
Santos-Ne gledaj me tako…Znas sta sam jos radio pored toga sto sam postao neko u zivotu…(posmatrao ga je nekoliko minuta) Spavao sa tvojom ribom.Mia je tako dobra…Mnogo dobra…(Miguel je stavio ruke u dzepove I nasmejao se)
Santos-Smesno zar ne? (ironicno) Ali znas sta…ti si svo vreme bio ljut na Diega,nisi imao pojma da sam ja zar ne….
Miguel-Neee…Nisam imao pojma da si ti.Ali znas sta je tvoj problem, to sto si tako ogranicen.Moras da spavas sa devojkom tvog najboljeg druga..Razmisljaj o tome dok budes trulio u zatvoru…
Santos-Mastaj…Ti razmisljaj koliko puta sam spavao sa njom iza tvojih ledja dok ste bili zajedno…Dok budes trulio u grobu…(uperio mu je pistolj u glavu)
Mia-NEEEEEEEEE!
Roberta je u panici prestala da izucava sef I rekla..-Ja to ne bih uradila da sam na tvom mestu…
Santos-TI SE NE MESAJ VEC OTVARAJ TAJ SEF!
Roberta-Ne mogu…
Santos-Ne mozes?????????Sta to znaci?
Roberta-Samo Miguel zna sifru…
Santos-STA?
Roberta-Kada je dobio starateljstvo nad Luz dobio je I Luhanin dnevnik.u njemu je pisala sifra..Nikad mi nije rekao…
Santos-Odlicno reci sifru pa da se pozdravljamo (uperio mu je pistolj u glavu)
Roberta-ccc….ne ide to tako..on mora da je ukuca…bojim se da ja ne znam sta treba ovde…Sifra je redosled…
Santos-OK…Idi tamo I uradi to…
Roberta-I Diegoo mi treba…
Franko-ZASTO??
Roberta-Mora neko da izvadi to…Ima jedna strasno teska kutija pre tog vaseg…
Alma-I ti kako znas kada nikada nisi otvorila taj sef..
Roberta-Pisalo je na slici…
Lupe-Nemoj da lazes..!!!!Videla sam sliku I na njoj je bio samo Diego
Diego-STA?To je moja slika…
Roberta-Ocigledno..Ali draga moja Lupita ti ne znas da je uz sliku isla koverta sa pismom-izmisljala je Roberta-
Franko-OK…Jedan pogresan korak…I Miji cu prostreliti glavu.Jasno?
Mia je zbunjeno pogledala svog oca
Roberta-Kao dan Very Happy
Njih troje su stali oko slike I spustili je polako dok se ogroman metalni sef priakzivao pred njima Alma,Franko,Santos I Lupita su prestali da disu…
Miguel , Roberta I Diego su se dosaptavali
Miguel-Ok..Sta sada kako si pametna…Ovo je sef koji si 300 puta otvarala..Sta se nalazi ovde?
Roberta-Njeno pismo…
Diego-Procitala si ga?
Roberta-Naravnooo…
Diego-I sta pise????
Franko-HEY STA SE DOSAPTAVATE TAMO!!!!!!
Roberta-Brzo kucaj Big Girls Don’t cry…
Miguel I Diego su je pogledali zbunjeno
Roberta-STA??????!TO JE SIFRA…
Diego-OKK….
A onda kada su otvorili u sefu je stajala koverta…
Franko,Alma,Santos I Lupe su poceli da se otimaju oko koverte,ali je Alma bila najbrza I uzela je….Franko je histericno pokusao da joj oduzme kovertu….
Franko je uperio pistolj ka Roberti-Ubicu je…Ako mi ne das koverat…
Alma-NEEE!NE DAM!!!!11MOJE JE…RADI STA HOCES….
I u sledecem trenutku Roberta je bial svesna samo haldnoce koja je polako pocela da joj prozima telo…
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

...LA TORMENTA... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...LA TORMENTA...   ...LA TORMENTA... - Page 2 EmptyNed Nov 22, 2009 1:38 pm

U sledecem trenutku Alma je ispustila koverat I uperila pistolj u Franka…A onda je Santos vrisnuo-NEEEEEEEEEE!KADA SI STAVIO RUKE U DZEP POZVAO SI POLICIJU.ZATO SI SE SMEJAO…
Ali Miguel nije odgovarao.Roberta je lezala na zemlji I za ruke su je drzali on I Diego.U zbrci koja je nastala Alma je pucala u Franka. Alma,Lupe I Santtos su krenuli da beze,ali Teo,Tomas,Pilar I Mija su ih zaustavili.U sledecem trenutku je uletela policija…I nastala je prava zbrka..Ali je Roberta bila mirna..Mia je vristala da zovu hitnu pomoc…

Miguel-roberta…Roberta..Sta …
Roberta-Volim te puno.Nikada ti nisam ovo rekla ali…volim te vise od sebe….Voleo si me vise nego bilo ko od moje porodice…Ti si moja porodica..Volim te vise od sebe…I tebe I Luz…
Miguel-Roberta..ne pricaj..ne…(skupljaju mu se suze u ocima)
Diego je klecao pored roberte I drzao je za drugu ruku
Roberta-Cuvaj ih…Luz…i…Dulce…One..one…trebas im….Molim te…Ne napustaj mi…Nemoj nikada napustiti Dul..Obecaj mi…Obecaj mi…
Miguel-Obecavam ti…Cuvacu je I voleti vise od sebe
Roberta-Vec to radis…Volim je toliko reci joj to…I sta god sta god da se desi,sta god procitas ili saznas…Ne zaboravi ono najvaznije…Nas dvoje smo tim..Ali ti nastavljas nasu misiju..Jer da??
Miguel-Da….(place)Roberta ne napustaj nas…
Roberta-Nikada…Nikada….Volim vas…Volim te
Diego-Robertaaa..(place)
Roberta-Ne placi ljubavi..Nikada ne placi
Diego-Robertaa…nemoj da ides…ne sada…Imacemo stan, imacemo bebu, I citacemo novine..Secas se?
Roberta-Diego….Uvek sam znala da je suvise savrseno da bi bilo stvarno…
Diego-neee….
Roberta-Cekacu te..Ali moras da mi obecas da ces nastaviti..Da ces se ozeniti..Da ces se smejati..Da ces voleti..
Diego-Ne bez tebe (place) Volim te..Obozavam te…
Roberta-Obecaj mi…Samo to….Mooolim te
Diego je pogledao te oci…-Obecavam te
Roberta-Volim te jace od vremena.Volim te jace od smrti…
Diego-I ja tebe..Roberta!Roberta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ali njene staklaste oci su nastavile da gledaju Diega…
Diego-Rooberta….ljubavi….
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

...LA TORMENTA... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...LA TORMENTA...   ...LA TORMENTA... - Page 2 EmptyNed Nov 22, 2009 1:40 pm

Te nedelje su nosili Robertin kovceg ka groblju u malenom
suncanom gradicu…

Tuga je preplavila celo selo.Ona je bila mrtva…Nikada vise
nece je cuti kako peva,kako se smeje,kako se dere na njega.Diego je nasatvio da
hoda pored kovcega,nije ga nosio.Nije mogao.Alma je saznala da je
umrla.Smestena je u ludnicu.Shvatila je staje uradila, I iskreno se
kajala.Umrla je sedam dana posle Robertine sahrane.Lupita je shvatila da je
izdala najbolju prijateljicu I pokajala se.

Video: (obavezno pogledati sta se desavalo posle ovoga)Samo
nemojte racunati ono kada je Mia gurnula Robertu
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zapisana u vecnosti nase ljubavi-pisalo je na njenom grobu

FIN
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

...LA TORMENTA... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...LA TORMENTA...   ...LA TORMENTA... - Page 2 EmptyNed Nov 22, 2009 1:42 pm

Epiologo….

U sobi su sedeli Miguel,Mia,Diego,Tomas,Pilar,Vico,Rocco,Teo I Lupe,Djovani…

Diego je citao pismo dok su svi sedeli

Zdravoo,
Ne znam ko danas sedi tu, znam da moja pa Alma nece biti tu…Ovo je moj testament.Napisala sam ga danas, 17.avgusta, I ovo nije samo nacin da rasporedim svoju imovinu vec da se pozdravim sa svima onima sa kojima nisam uspela. Pa ne znam ko jje tu,ali ko god da je zelim da zna da ga iskreno volim ako sam ga pozvala ovde. One za koje sam sigurna da ce sedeti dans ovde I slusati moje reci su Miguel,Mia,Djovani,Lupe I Diego.Moja porodica.-Mia je zajecala kada je Roberta spomenula Lupe-Pa mozda sam I za nekog pogresila.Ali sta je tu je..
La Tormenta I sve ono sto se nalazi ovde I sve sto posedujem prelazi u ruke Dulce Marije Uckermann Reverte I Luz Alehandre Arango Landeros.Ne znam sta da vam kazem osim hvala,veliko hvala sto ste ostali uz mene.Sto ste mi verovali,sto mi verujete…Hvala vam sto patite,ali ne zelim to.Zelim da budete srecni.Nemojte patiti zbog mene ja sam dobro.Bicu dobro.
Miguele, hvala ti na tolikoj ljubavi koju si mi pruzio.Naucio si me da volim na nacin na koji nikada ranije nisam.Na onaj najcistiji,najdublji I najiskreni. Zauvek ces biti moj brat.
Diego, ljubavi, nikada te nisam zaboravila. Tebi cu zahvaliti zbog toga sto postojis,is to si bio moje svetlo u tami, moja zvezda severnjaca na ovom putu.Razlog si mog postojanja I znaj da dok god si ti srecan ja cu biti.Samo nemoj nikada zaboraviti da te volim. I nikada nemoj zaboraviti svoje obecanje…
Recite Dul da je volim….
Zauvek,
Roberta


Diego je otvorio drugo pismo koje je pripadalo Luhan Landeros, I zbog kojeg je Roberta bila mrtva.

Zamisli da nema raja.
Lako je ako pokusas.
Bez oblaka iznad nas.
Iznad nas samo nebo
Zamisli sve ljude
Kako zive za danas…
Zamisli da nema drzava
Nije tesko to uraditi
Nista zbog cega bi se ubilo ili umrlo
Bez religije
Zamisli sve ljude
Da zive u miru
Mozda ces reci da
Sam sanjalica
Ali nisam jedina
Nadam se da ces nam
Se I ti pridtuziti
I tsvet
Ce ziveti kao jedan
Zamisli sve ljude
Kako dele ceo svet.

***Luhanino pismo je samo prevod necega sto sam nasla na internetu.

Godinama kasnije Miguel I Mija su se uzeli.Imali su jednog sina.Zvao se Robert.
Diego je ispunio obecanje koje je dao Roberti I nastavio svoj zivot. Mnogo godina kasnije ozenio se svojom sekretaricom.Bila je ljubazna I slatka I bila mu je draga.Nikada nije uspeo da je voli. Nisu imali dece.Luz je postala poznata pijanistkinja.Nikada nije saznala da Miguel nije njen otac..Dobili su debatu.Santos je dobio 20 godina robije. Umro je posle 5 u tuci zatvorenika. Franko je umro jos one kobne noci od Alminog metka,niko nije otisao na njegovu sahranu.
Dulce je kao staratelje izabrala Miguela I Diega.Sud je imao velikih problema jer je zakonom bilo zabranjeno da dva muskarca imaju starateljstvo nad devojcicom
Udala se mlada sa jedva dvadeset I nesto za decka po imenu Christopher ali to je vec druga prica…. I love you
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





...LA TORMENTA... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: ...LA TORMENTA...   ...LA TORMENTA... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
...LA TORMENTA...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Dulce Maria y Christopher Uckermann! :: *Off Vondy* :: *Web Novele*-
Skoči na: