Dulce Maria y Christopher Uckermann!
Dobrodosli na 4um o Dulce i Christopheru!
Dulce Maria y Christopher Uckermann!
Dobrodosli na 4um o Dulce i Christopheru!
Dulce Maria y Christopher Uckermann!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dulce Maria y Christopher Uckermann!

Welcome!
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 La Condicion

Ići dole 
AutorPoruka
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: La Condicion   La Condicion EmptyUto Jan 05, 2010 1:24 am

La Condicion 2zybwx5

Dulce: Neee! Pustite me! Nisam luda!!
XxX: Zao mi je, ali wama nije dobro! Idemo u Mexico odmah!
Dulce: Ma kakaw crni Mexico! Ja ostajem na swom imanju!!!
YxY: Ne ostajete owde! Tamo ce se dobro starati o wama!
Dulce: Sta pricas swinjo!? Sklanjaj te pogane ruke sa mene!
XxX: Ako se budete opirali, bice jos gore!!

Dwa coweka su strpali Dulce u kola protiw njene wolje, spremni da krenu za Mexico. Ali bas tada, neko je dojahao na swom konju.

Christopher: Pustite je!!
XxX-izlazi iz kola-Ko ste wi!?

Nisam cula nista, samo sam widela da su se rasprawljali. Zelela sam da se swe owo brzo zawrsi!

Ja nisam luda pobogu! Owo su mi namestili! Namerno, da bi dobili moje imanje. Ali ko?

Moje razmisljenje je prekinulo otwaranje kola.

Christopher: Slobodni ste

Osmehnuo mi se. Uhwatio me je za ruku i izasla sam iz kola sa njim. Samo je mrko pogledao onu dwojicu, zatim su oni usli u kola i zaputili se ka Mexicu.

Dulce: Kako si...?
Christopher: Saznaces. Udjimo sada u kucu
Dulce: Da. Wazi... Hwala ti
Christopher: Bice nacina da mi se zahwalis. Wec ces wideti-zlobno se nasmejao...

...La Condicion...

Pise TAMI sa RTB...


Poslednji izmenio *Mili* dana Sre Mar 24, 2010 9:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptyUto Jan 05, 2010 1:25 am

"Jedini uslow"

Owaj cowek mi se uopste nije swidjao. Uwela sam ga u kucu, gledajuci ga krisom. Posmatrao je kucu kao neko neoswojeno blago. Neoswojeno?

Zamolila sam Maite da nam donese dwe kafe. Otisli smo u radnu sobu. Ja sam sela za sto dok se on setao po sobi, razgledajuci je. Definitiwno nesto nije bilo u redu.

Dulce: Zasto ne sednes?
Christopher: Dobro mi je owako, hwala

Ali meni nije dobro cowece! Kako ne shwatas!? Mrzim kad se neko seta lewo-desno. Unerwozim se odmah.

Christopher: Diwne slike

Sta!?? Slike? Pobogu, imaju sto godina! Pripadale su mojoj porodici od dawnih wremena. Ne razumem zasto ih nisam bacila. Obicne slike!

Dulce: Hwala
Christopher: Zeleo bih da ozbiljno porazgowaram sa tobom!

Uplasila sam se... Owo je bio znak da su moji strahowi bili oprawdani. Nesto nije bilo u redu. A da bih to saznala, morala sam da prihwatim razgowor i nadam se najboljem.

Dulce: Plasite me. Nesto nije kako treba?
Christopher: Nista nije kako treba! Owde sam zbog samo jedne stwari. A to je...

Pre nego sto je uspeo ista da kaze, u radnu sobu je usla Maite. Donosila nam je kafu. Pogledala je u Christophera puna sumnje, a zatim u mene. Dala sam joj znak da cemo posle razgowarati. Posluzila nas je, a zatim se powukla.

Dulce: Izwinjawam se. Mozete nastawiti
Christopher: Da, woleo bih. Bicu jasan. Owde sam jer zelim da mi prodate 51% owog imanja!
Dulce: Staaaaaaaaaaaaaaa!?

Ustala sam u soku. Bila sam... Ma u soku! Sta je rekao mamlaz?! Ok, owo mora da je neka sala, jer mi je usta zacepio owom 'diwnom izjawom'.

Christopher: Culi ste me, gospodjice Dulce Maria
Dulce: Ma... Kako znate moje ime?
Christopher: Moze se reci da sam se raspitiwao

Raspitiwao? E owo je prewrsilo swaku meru! Prisla sam mu i uputila smrtni pogled. Ustao je i stao pored mene.

Christopher: Ewo owako cemo. Ako mi ne prodate ono sto sam wam trazio, oduzecu wam celo imanje
Dulce: Ma sta pricate!? A kako cete to ostwariti?
Christopher: Weoma jednostawno. Pozwacu onu dwojicu i poslati was u ludnicu u prestonici.

Zaborawite ono sto sam malopre rekla! OWO je prewrsilo swaku meru! Sta je owaj zasmisljao!?

Dulce: Ma kako se...
Christopher: Prwo-stawio je ruku na moje rame-Da resimo owo sa persiranjem. Jer malo persiramo, malo ne
Dulce: Micite TO sa mog ramena! Nisam wam persirala pred kucom, jer ste me 'spasili' od one dwojice. Hocu reci, bila sam wam zahwalna. Ali sada... Wi ste ludi!
Christopher: Nisam Dulce. Ozbiljan sam
Dulce: Ama, owo se ne desawa! Dolazite mi tek tako i hocete da wam prodam pola swog imanja!
Christopher: Ne pola! 51%
Dulce: Napolje! Odmah!
Christopher: Razmisli Dulce. Ako odes u ludnicu, tuzicu te i oduzeti ti imanje. Znam da me ne poznajes i da mi ne werujes, ali imam dokumenta s' kojima mogu ostwariti owo!
Dulce: Ah!-uhwatila se za glawu-Boze, probudi me! Owo je nocna mora!-pogledala je u Christophera-Ja nisam luda!!!
Christopher: Ne bih se slozio sa wama, a ni oni doktori. Hhhh, bolje potpisite ugowor i to je to. Zadrzacete 49% imanja i necete oci u ludnicu

To jeste. Mada... Ma sta ja to pricam!? O cemu ja to razmisljam?! Spremna sam da prodam pola imanja nekom strancu, samo da se spasem ludnice? Luda si Dulce! Luda!

Dulce: Nemam sta da razmisljam! Rekla sam napolje!
Christopher: Mmmm, ne! Prenocicu owde
Dulce: Wi cete sta!?
Christopher: Prenociti owde. Wec se smracuje, a ja se ne mogu wracati u Mexico

Ok. Zacudila sam se. Iz Mexica je? Ali zasto je owde?! Da mi unisti ziwot to je sigurno, ali zasto jos? Sta swe owo znaci? Odlucila sam da ne pitam.

Dulce: Ne dozwoljawam wam!
Christopher: Nisam was pitao! Pogledajte owo bolje. To wam je ugowor i prodaja. Swe je pripremljeno. Ja idem da kazem da mi srede neku sobu. Ocekujem twoj potpis do sutra Dulce. Odmori se.

I napustio je sobu. Prwo sto me je zbunilo je owo persiranje. Bio je u prawu. Malo smo persirali, malo ne! Ah, prestani da razmisljas o tome Dulce! Imas waznija posla!

Uzela sam doticni ugowor u ruke. Krenula sam da citam i... Gospode Boze! Owaj je lud! Nacisto lud! Njega treba poslati u ludnicu, a ne mene!

I sta sada? Ne mogu owo da uradim? Swe ce otici u wodu, swe owe silne godine napora i rada. A sa druge strane, isto ce se desiti, samo sto cu i ja nagrabusiti. Ponowo sam pogledala u papir.

Bio je potreban samo moj potpis...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptyUto Jan 05, 2010 1:57 pm

"Teska odluka"

Besna, otisla sam do kuhinje da pitam Maite u kojoj se sobi smestio 'gospodin'!

Maite: U sobi do twoje
Dulce: Molim?! U sobi do moje? Zasto tamo!?
Maite: Nisam sigurna, ali mislim da zeli da ti bude blize, hahaha
Dulce: Maite! Nije wreme za gluposti!
Maite: Ne znam sta da ti kazem. Zasto je on uopste dosao?
Dulce: Zbog owoga!

Bacila sam na sto ugowor. Maite je otworila sirom oci, procitawsi ga. Ne werujem da je mogla biti u wecem soku nego ja.

Maite: Jel on lud?
Dulce: Hah! Izgleda da jeste. Sta da radim???
Maite: Auuu, sad si u newolji
Dulce: Bas ti hwala Mai!

Sela sam i stawila ruke na glawu. Preko noci, meni se owo desi. Zasto bas meni? I sta on dobija od owog imanja? Maite nije znala sta da mi kaze, a ja sam neprestano razmisljala. Imala sam rok samo do sutra. Osecala sam se kao da treba da odlucim izmedju ziwota i smrti.

Tada sam osetila neciju ruku na mom ramenu. Ta topla ruka koja je uwek bila tu da me mazi i pazi. Podigla sam glawu i susrela se sa onim andjeoskim licem, koje me je umiriwalo swe owe godine.

Dulce: Stwarno ne znam sta da radim

Bila sam na iwici suza. Owaj cowek je dosao da mi unisti ziwot.

Edith: Pre swega, moras da se smiris. Daj mi taj ugowor Mai!

Maite joj je pruzila belu fasciklu puna ocaja i straha. Sela je do mene i zagrlila me, dok je Edith citala.

Edith: On hoce 51% imanja!?
Dulce: Tako je
Maite: Ali, odakle mu prawo da to trazi?!
Dulce: Ne znam! Ne znam! Znam samo da ce me poslati u ludnicu, ako ne potpisem
Edith: I onda swejedno dobija imanje...
Dulce: Tako nekako
Edith: Mislim da treba da potpises
Maite: Sta!?
Dulce: Cekaj, Mai. Zasto to mislis?
Edith: Weoma je jednostawno. Samo razmisli. Owaj cowek ima neka prawa na owo imanje, ne znamo kako ni zasto, ali ocigledno da ima. To cak i u ugoworu pise. Dosawsi owde i spasiwsi te od onih ludaka koji su hteli da te odwedu, postawio ti je owaj uslow da bi delio imanje sa tobom!
Maite: Ali zasto 51%?! Zasto ne makar 50-50?
Edith: To samo on zna. Dulce, ako ti owo ne potpises, odlazis u ludnicu, a on dobija imanje. Ali ako potpises, jos uwek ces imati 49%. Plus, ostajes owde. Ja mislim da on samo zeli da ti pomogne
Maite: Da joj pomogne!? Pa zasto joj je zapretio onda?
Edith: Mozda je to samo bila maska. Samo powod da bi potpisala. Kako hoces Dul, ali ja necu dozwoliti da te smeste u ludnicu!

Swe mi je bilo pomesano. Edith je bila u prawu s' jedne strane, ali s' druge ja na nekin nacin gubim prawo na imanje prodajuci mu 51%.

Dulce: Moram da razmislim. Ocigledno je da weceras necu spawati. Saznace se sutra sta sam odlucila

Uzela sam ugowor, pozdrawila Edith i Maite i otisla u swoju sobu. Ali, pre nego sto sam izasla...

Edith: Razmisli dobro Dulce! Od toga zawisi twoja buducnost

Sa owim recima u glawi, legla sam u kewet. Znala sam da mi je spawanje weceras onemoguceno! Sama pomisao na sutra me je izjedala.

Da li me je jos nesto brinulo? Narawno da jeste! On je bio tu! Samo nas je zid razdwajao. Nemojte odmah da pomislite kako sam zelela nesto medju nama. Niposto! Taj cowek mi se uopste nije swideo. Imao je grozan karakter i koliko sam do sada mogla da ustanowim, bio je nepredwidiw. Nisam zelela da zatworim oci i da cekam kad ce mi banuti u sobu da me ubije ili tako nesto.

Dosta Dulce!!! Nije ubica, pobogu! A sada... Razmisljanje.

Predamnom je weoma teska odluka...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySre Jan 06, 2010 12:01 am

"Christopher"

Probudila sam se i... STOP! Sta sam se? O Boze, pa ja sam zaspala!

Dulce: Ne mogu da werujem da sam uspela da zaspim! A ugowor?

Zbunjena, pogledala sam oko sebe i widela da je 10am. Jos sam se i uspawala! Zurno sam ustala i otisla u kupatilo.

Posle 15 minuta, bila sam spremna. Udahnula sam duboko, uzela ugowor i otisla u dnewnu sobu.

Christopher je sedeo i pio kafu. Pored njega je sedela Maite, a zatim je dosla i Edith. Kao da su me cekali.

Dulce: Dobro jutro
Christopher: Dobro jutro Dulce. Kako si spawala?
Dulce-u sebi-Debil!-naglas-Kao andjeo!

Maite me je pogledala cudno, ja sam joj samo namignula. Atmosfera je postajala napeta i morala sam nesto da uradim.

Dulce: Edith, Maite, mozete se wratiti swojim poslowima
Maite: Ali...
Edith: Hajde, Mai. Razgowaracemo posle Dulce
Dulce: U redu

Sacekala sam da izadju da bih mogla da saopstim Christopheru swoju odluku. Ali, taman kad sam htela nesto da kazem on me je pogledao u oci.

Christopher: I? Sta si odlucila?
Dulce: Eh...

Onda sam pogledala u ugowor i stegla ga rukama. Imala sam zelju da ga pocepam, da ubijem Christophera golim rukama i da ga zakopam negde na imanju.

Dulce: Potpisacu

Nasmejao se i prisao mi.

Christopher: Drago mi je sto hoces. To je weoma mudra odluka

Mudra odluka?! Djawola! Ubila bih te golim rukama, crwe! Ali to cu ostawiti za kasnije.

Pruzio mi je hemijsku da potpisem. Ruka mi je drhtala, nisam bas bila sigurna da je owo najbolje.

Christopher: Samo potpisi. Wideces da ce biti bolje za swe

Ma za koje swe!? On je pricao tako nepowezano i cudno, da ne werujem da bi ga iko owde razumeo!

I onda sam to ucinila. Moj potpis se nasao na tom papiru. Osetila sam se prodano! Zadowoljno je uzeo ugowor u ruke i pruzio mi ruku.

Christopher: Dobro sklopljen posao
Dulce: Molim!?-besna-Mici mi tu ruku, jer nemam nameru da se rukujem sa prewarantom kao sto si ti!
Christopher: Eeee, nema potrebe za wredjanjem
Dulce: Ja radim sta god hocu! I iako je sada 51% imanja twoj, ja jos uwek zadrzawam 49%! Tako da... Setaj!
Christopher-zbunjen-Gde da setam?
Dulce: Ma...

Taman kad sam htela da odem, uhwatio me je za ruku.

Dulce: Sta je sad?
Christopher: Pa, ziwecemo zajedno. Zar ne mislis da bi trebalo da se upoznamo makar?
Dulce: Cao, ja sam Dulce Maria. Ziwim owde od kada sam se rodila, wolim da jasem bla bla.. Ae zdrawo sada
Christopher: Hahaha, imas dobar smisao za humor

Hey! On se to smeje? Gde je onaj okrutan cowek od juce? Danas deluje tako... opusteno.

Christopher: Hajde, idemo da jasemo
Dulce: Znas da jases?
Christopher: Narawno. Nemoj da me podcenjujes
Dulce: Hhhh, ok. Jawicu im da ti osedlaju konja
Christopher-kroz smeh-Ok

Otisla sam do Lea i ispricala mu ukratko pricu. Nasmejao se i osedlao nam konje. Christopher i on su se rukowali, a onda smo nas dwoje seli na konje.

Dulce: Sigurno znas da jases?
Christopher: Mozes da se kladis
Dulce: Idemo onda

[You must be registered and logged in to see this link.]
Krenuli smo u prawcu sunca. On se jos uwek smejao. I ne znam zasto, ali wise nisam imala zelju da ga zakopam na imanju. Hahaha mislicete da sam luda, ali on je imao najlepsi osmeh na swetu.

Christopher: Rekla si da si se rodila owde
Dulce: Aham
Christopher: Pa, jesi nekada isla negde?
Dulce: Za sta me ti smatras? Narawno da jesam. Puno putujem. Ali uwek se wracam owde. Owo je moj dom... Pa bio je...

Spustila sam glawu, tuzna, prisecajuci se ugowora. Osetila sam kako me gleda.

Christopher: Owo ce uwek biti twoj dom Dulce. Ja ti to necu oduzeti
Dulce: Neces?
Christopher: Narawno da ne
Dulce: Zasto onda? Zasto!??
Christopher: Eh... Ne mogu ti reci. Hajde da zaborawimo na to, ok?
Dulce: Ok. Za sada... Imas dewojku?

Zasto sam to pitala? Kao da me zanima... On je mene pitao dosad, sad je moj red. Zar ne?

Christopher: Imam. Ti?
Dulce: Hhhh nisam jos uwek presla na dewojke
Christopher: Hahahaha, ne! Mislio sam imas li decka?
Dulce: Ahahaha, nemam. Ne wise
Christopher: Sta se desilo?
Dulce: Nista. Ne zelim o tome!
Christopher: Ok

Nastala je tisina. Ja sam razmisljala o.. necemu. A on je gledao napred.

Dulce: Prewario me je
Christopher: Oh... Zao mi je
Dulce: Ne treba da ti je. Meni nije

Ma koga zawarawam. Kako nije? To je bio najgori period mog ziwota. I ne zelim da se prisecam toga.

Christopher: Koliko imas godina?
Dulce: 21. Ti?
Christopher: Oooo, pa ti si mlada. Hahaha, ja imam 27

6 godina stariji?! Ja bih rekla da ima 22, 23. Izgled wara. Ali, da li samo izgled?

Nastawili smo da jasemo. Ne znam koliko smo se dugo zadrzali, wreme je letelo tako brzo. Sada stwarno mogu da kazem, ne zelim da ga ubijem! Hahaha, nekako je pun ziwota. On...

Christopher...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySre Jan 06, 2010 12:02 am

"Srce je prepuno tajni"

Sunce je wec zalazilo iza brda, dok smo nas dwoje predawali konje Leu i koracali ka kuci. Swaki moj korak je bio kao nowa snaga, now pocetak. Mozda srecan pocetak?

Maite nas je docekala sa wecerom. Zabrinula se jer nismo bili na rucku.

Dulce: Ne brini Mai, dobro sam. Rucak nije obawezan, secas se?

Samo sam se nasmejala. Christopher nije razumeo o cemu se radi, ali nije zeleo ni da pita. Wecera je protekla u tisini. Maite se powukla u swoju sobu, Edith nije bila tu. Pitam se, gde li je otisla?

Sedeli smo tako u tisini jos uwek za stolom. Pogledala sam ga u oci. Bile su tako misteriozne, tajne... Kao da su cuwale nesto weoma dragoceno. Ljubaw? Tajnu porodice? Ili cak razlog njegowog dolaska owde?

Posmatrala sam ga, dok je sweca obasjawala njegowo lice. Boze, tek sam sad primetila punocu njegowih usana. Tako socne, zawodljiwe. Kao da su htele nesto da mi kazu... Pomerale su se... Pomerale? O Boze...

Christopher: DULCE!!!
Dulce: A? Da, da... Narawno
Christopher: Sta ti je? Haha
Dulce: Nista, ja... Hey, podji sa mnom
Christopher: Gde?
Dulce: Iznenadjenje

Uhwatila sam ga za ruku i odwela na terasu moje sobe. Oboje smo se zawalili u lezaljke.



[You must be registered and logged in to see this link.]
Christopher: Wow, prelepo je
Dulce: Da
Christopher: Owoga nema u gradu
Dulce: Narawno da nema. Tamo je i cesto oblacno, owde retko kad pada kisa. Nebo je stalno wedro i misteriozno
Christopher: Misteriozno?
Dulce: Aham. Ne znas da su zwezde misteriozne?

Pogledao sam je. Oci su joj sjajile dok je gledala u nebo puno zwezda. Nista se nije culo, owde je bilo tako mirno i tiho.

Christopher: Otkad to?
Dulce: Nisi cuo za to?
Christopher: Ocigledno da nisam

Ponowo taj osmeh. Mogla sam ga swrstati medju najlepse zwezde owe noci.

Dulce: Pa sad znas. Jesu... "Zwezde su kao zenino srce. Prepuno misterija... Misterija koje ne treba otkriti"
Christopher: Molim? Ti bas wolis misterije, a?
Dulce: Ne uopste. Naprotiw

Nista nisam razumeo. Wideo sam kako se smeje. Mozda me je samo zezala? Ipak je owo bio dan za upoznawanje, a wideo sam da ima prilicno dosta smisla za humor.

Dulce: Ne zezam te Christophere... Otkud ti to da wolim misterije? Samo sam prokomentarisala
Christopher: Oh da, narawno

Opet tisina. Oboje smo gledali u zwezde. Owe noci su posebno swetlucale, nikada kao pre. Jel to zbog Christophera?

Christopher: A twoje Dulce?
Dulce: Sta?
Christopher: Jel twoje srce prepuno misterija?

Ucutala sam. Sta je time hteo da pita? Odlucila sam da precutim, ali sam widela kako me gleda. Znala sam da nece skinuti pogled sa mene dok mu ne odgoworim.

Dulce: Sta me to pitas?
Christopher: Uprawo to
Dulce: Ne.. Ne znam o cemu..
Christopher: Sto si nerwozna? To je bilo jedno obicno pitanje
Dulce: Nisam nerwozna! Samo... To se ne pita!
Christopher: E pa ewo ja pitam. Hoces mi odgoworiti?
Dulce: Necu!
Christopher: Znaci jeste...
Dulce: Ja nisam nista rekla
Christopher: Cutanjem potwrdjujes
Dulce: Odakle ti to?
Christopher: Hey, pa to swako zna
Dulce: Gospode, widi se da si iz grada!

Okrenula sam se na drugu stranu i prekrstila ruke. Izbacio me je iz takta! Onda je seo pored mene, na moju lezaljku.

Christopher: Sta je TO trebalo da znaci?
Dulce: Uprawo ono sto sam rekla
Christopher: Kako je s' tobom tesko razgowarati!
Dulce: Znam
Christopher: Cowek ti postawi obicno pitanje i ti... Poludis!
Dulce: Nisam poludela samo... samo...
Christopher: Samo sta?

Gledao mi je u usne. Osetila sam njegowu zelju, bila je jaca od moje. Odmah sam ustala i otisla na drugi kraj terase.

Dulce: Nista! A sada molim te idi, zelim da spawam!
Christopher: Zelis da spawas?
Dulce: Tako je!
Christopher: Ok... Widimo se ujutru

Mislila sam da ce otici odmah, ali ne. Priblizio mi se, poljubio me u obraz i sapnuo mi na uwo "Lepo spawaj". Zatim je otisao. Cim sam cula wrata kako se zatwaraju, okrenula sam se ka nebu i izbacila saw bes. Bes? Od ljutnje ili od zelje?

Dulce: Aaaaaaaaaah! Mrzim kad mi neko sapuce na uwoooo! Ok.. Dosta s' owim! Potreban mi je san. Laku noc Dulce

Legla sam u krewet i ubrzo zatim zaspala. Iskreno sam se nadala da necu sanjati njega...

Ali onda mi je u glawu doslo... "A twoje? Jel twoje srce prepuno misterija Dulce?"... Narawno da nije. Mrzim misterije! Unistile su mi ziwot.

Moje srce je jednostawno... prepuno tajni.
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySre Jan 06, 2010 4:25 am

"Gnusna proslost"
[You must be registered and logged in to see this link.]

Stajala sam pred kucom, tom starom kucom punom bolnih uspomena. Jos uwek je bila u dobrom stanju, iako moram da priznam, godine su ucinile swoje.

Pogledala sam u nebo, bilo je oblacno. Spremala se kisa. Odlucila sam da udjem u kucu i malo izwidim situaciju. Swe je bilo isto, kao onog dana. Nista ne nije promenilo, sem...

Dok sam prolazila kroz dnewnu sobu i posmatrala razne slike na zidu, cula sam buku u sobi. Pogled mi je skrenuo na wrata. Njegowa wrata. Jer ja owo sanjam? Ne razumem...

Prislonila sam ruku na kwaku i drheci, otworila sam wrata.

Dulce: Neeee! Ne ponowo!!!

Pogledali su me. Ona se sklonila u stranu, dok se on zurno odlacio. Istrcala sam iz kuce kao furija. Nisam gledala kuda idem. Pala sam na zemlju.

X: Dulce!

Cuwsi njegow glas, ustala sam i nastawila da trcim. Samo sam htela da se owo zawrsi. Osecala sam kako susti lisce pod mojim nogama. Da, lisce. Usla sam u sumu. To je bilo opasno, pogotowu po owom wremenu. Ali nisam stala.

X: Dulce, dodjawola! Ne idi sama tamo!!!

To je bilo poslednje sto sam cula. On je stao, a ja sam nastawila da trcim. Gde? Daleko od swega. Zar ponowo?

Stani Dulce, stani! Wikala sam sama sebi, ali nisam mogla. Noge me nisu slusale, samo sam trcala, trcala i trcala. Dok odjednom nisam pala i udarila glawom od kamen...

Dulce: Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Pocela sam da wristim! Bila sam zadihana, uplasena. Cula sam otwaranje wrata i trcanje. U sobu je usao Christopher, bio je zabrinut. Prisao mi je i uhwatio me za ruku.

Christopher: Shhhh, to je bio samo san
Dulce: Ja.... Nisam mogla da... I samo sam trcala i...
Christopher: Ne brini. Proslo je

Zagrlio sam je. Bila je u transu, drhtala je od straha. Cwrsto me je stegla i nastawila da prica nepowezano.

Dulce: Zasto?... Prokletnica!
Christopher: Shhh Dul, smiri se. To je bio samo san

Usprawila sam se i pogledala ga. Nisam mogla da werujem sta je uprawo izgoworio.

Christopher: Sta je bilo? Dobro si?
Dulce: Kako... Kako si me nazwao sada?
Christopher: Eh... Dul, zasto?
Dulce: Ti... Izadji! Izadji!!!
Christopher: Sta? Zasto?
Dulce: SAMO IZADJI!!

Nisam mogao da werujem. Sta se owo desawalo sa njom? Da li je stwarno luda kao sto pricaju? Nesto sigurno jeste, ali ja sam bio odlucan, necu je ostawiti owako samu.

Christopher: Ne dolazi u obzir! Pogledaj kakwa si! Ostajem dok ne zaspis
Dulce: Ne! Izadji, preklinjem te!

Pocela sam nekontrolisano da placem. Znam da me je smatrao priholoskom ludacom, ali samo sam ja znala sta mi se desawa. Ponowo me je zagrlio. Nije hteo da ode, a sto je bilo najgore... Nije mi ni dao da dodjem do reci.

Dulce: Molim te... Samo hocu da...
Christopher: Ne! Lezi sada. Hajde, bicu owde dok ne zaspis
Dulce: Ali ja nisam...
Christopher: Swe je bio samo ruzan san! Weruj mi Dulce. Sad ti se cini kao da se to wec desilo ili da ce se desiti, ali nece. Obican kosmar. Ne brini se zbog toga, izgubices ziwce. Dodji...

Smestio me je u krewet i pokrio. Seo je pored mene i pomazio me po glawi. Ubedjiwao me je da je swe bio samo san. I jeste, ali kako da mu objasnim da je ujedno i... deo moje odwratne proslosti?
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySre Jan 06, 2010 4:25 am

"Ponowna okrutnost"

Sunce je obasjawalo moje tmurno i pospano lice, dok sam polako otwarala oci. Sat je otkucawao 12pm. Nemoguce! Kako sam OPET uspela da se uspawam?! Pitam se sta li ce mi Christopher reci, danas smo trebali da radimo...

Dok mi je Leo objasnjawao kako swe funkcionise na imanju, razmisljao sam o njoj. Sinocna scena je bila prilicno jeziwa, dosta ju je pogodila. Da li se uwek tako potresa? Hwala Bogu da je Edith ubrzo naisla i pomogla mi da je smirim. Dao sam joj lek za smirenje i ubrzo je zaspala. Jedino me weoma cudi sto Maite nije ustala.

Leo: Razumeo si?
Christopher: Jesam. Hwala. A onaj konj je od Dulce?

Pogledao sam u prelepog konja koji je jedini bio wan stale. Izgledao je tako negowano, nezno, bas kao i Dulce.

Leo: Ustwari kobila. Da, Dulcina je
Christopher: Aha. Diwna je
Leo: Gospodjica Dulce licno brine o njoj
Christopher: Stwarno? Nikad ne bih rekao za Dulce da se bawi owim stwarima
Leo: Ziwot je pun iznenadjenja
Christopher: Da. Nego, eh... Khm, hteo sam jos nesto da znam
Leo: Samo reci, hhhh

Dok smo hodali, razmisljao sam kako da ga pitam owo. Mozda se uwredi ili cak naljuti. Ipak poznaje Dulce dosta dugo. I iako sam sad ja gazda owde, ne bih zeleo da imam bilo kakaw konflikt sa radnicima.

Christopher: Dulce... Ehm... Ona je... stwarno luda?

Nije odgowarao, mogao sam da primetim njegowu nerwozu. Okrenuo se na drugu stranu, potpuno me ignorisuci.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Hteo sam opet da progoworim, ali onda sam wideo nju. Trcala je ka nama. Bila je prelepa. Njena kowrdzawa watreno crwena kosa joj je padala swe do struka, gde se zawrsawala bela kosulja koju je stezao pojas ispod grudi. U ruci je drzala kaubojski sesir. Nisam ni primetio kad mi je prisla i swa zadihana krenula da se izwinjawa zbog kasnjenja.

Christopher: Swe je u redu. Ali nemoj da ti se ponowi wise!
Dulce: Izwini?
Christopher: Cula si me. Treba da radimo, a ne da se izlezawamo!
Leo: Eee... Izwinite me

Leo je otisao, a ja sam sa newerom gledala u Christophera. Sta to gowori? Zar se ne seca onog od sinoc?

Dulce: Jesi ti normalan?! Znas ti wrlo dobro kako mi je bilo sinoc!
Christopher: Znam, zato sam i rekao da je swe u redu. Hajde, imamo mnogo posla
Dulce: Ma sacekaj pobogu! Objasni se! Koji ti je klinac danas!?
Christopher: Nemoj da mi se obracas tako, Dulce Maria!!
Dulce: Obracacu ti se kako ja hocu!
Christopher: Boze, widi se da nisi iz grada...

E sad je dosta! Nece se on meni tako obracati! Sta me briga da li je neraspolozen ili ne! Owo je jos uwek moje imanje!

Dulce: Prestani skote jedan! Reci mi, sta si mi dao sinoc?
Christopher: Molim?
Dulce: Da! Sigurna sam da si mi nesto dao, zato sam i owoliko spawala!
Christopher: Ne pricaj gluposti! Samo sam ti dao tabletu za smirenje, od toga nisi mogla da spawas owoliko! Bolje prestani da me okriwljujes i priznaj da si pogresila!
Dulce: Nemam sta da priznam! Ne cujes me!? JA nikada nisam owoliko spawala, nemam tu nawiku!!!
Christopher: Mozda je pocela da nadolazi

I to je rekao tako hladno i ironicno. Niko nikada nije uspeo owoliko da me iznerwira! I to je radio tako bezobzirno.

Dulce: Ma kako cudno! Bas kad si ti dosao...
Christopher: Sta hoces da kazes?!
Dulce: Sta hocu da kazem!? Da sam i wise nego sigurna da si ti kriw za owo!
Christopher: Za sta owo!?

Prawio se lud ili je stwarno glup k'o tocak!?

Dulce: Owo namestanje da se uspawam, pa onda twoje dranje... Reci mi, ocekuje li me to i ubuduce?!
Christopher: Ne znas sta goworis!

Okrenuo se i krenuo ka stali. Nema ni malo srama pobogu! Samo tako je otisao! Krenula sam za njim, stao je sa Leom da razgowara.

Christopher: Dulce, idi... Idi da radis sta moras, ja moram da porazgowaram sa Leom
Dulce: Molim!? Sta ces ti da razgowaras sa njim!?
Christopher: To ce tebe ne tice! Rekao sam da ides!

Unerwozila sam se. Polako se udaljawao sa Leom. Samo sam se nadala da Leo nista nece reci. Onda se on okrenuo i dao mi znak da ne brinem. To znaci da ga Christopher swojim 'naucnim goworima' nece nawesti da otwori usta? Nadam se...

Nisam znala sta je owom mamlazu danas, juce je bio tako raspolozen i nasmejan, a sada... Sada jedino znam da ce se swe promeniti... Jer se Christopherowa okrutnost ponowo wratila.
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySre Jan 06, 2010 4:25 am

"Ziwot je igra, igraj je..."

Mesec dana. Prokletih mesec dana otkako je Christopher krocio na owo imanje i zagorcao mi ziwot. Od tada, ceo moj ziwot se okrenuo naopacke.

Swe je postajalo tako cudno i neobjasnjiwo. Na imanje se doselila neka Christopherowa 'prijateljica'. Narawno da sam se u pocetku bunila. Nisam zelela strance owde.

Christopher: Owo je i moje imanje Dulce. Cak i wise nego twoje!

Proklet da je sto puta! Namerno je to radio. Heidi mu nije bila dewojka, barem je tako rekao. Moram priznati da je lepa. Dodjawola, i wise nego lepa, prelepa je.

Dok sam jahala, razmisljala sam o njemu. Proslost se ne moze izbrisati, on me je powredio na najgori moguci nacin. U jednom trenutku sam pomislila da ce Christopher to moci isprawiti, ali sam se prewarila. Ja sam za njega samo obicna dewojka sa imanja.

Zaustawila sam konja i pogledala susednu zemlju.

Dulce: Nadam se da ces patiti isto kao i ja! Nista bolje nisi zasluzila.

Cula sam galop konja. Okrenula sam se i widela njega. Njegowa sawrsena figura, bila je obasjana suncewim zracima koji su polako izlazili.

Christopher: Sta radis owde owako rano?
Dulce: Uziwam u izlasku sunca
Christopher: Nisam znao da to wolis
Dulce-misli-Ne znas ti nista o meni-naglas-Werujem
Christopher: Mogu li ti se pridruziti?
Dulce: Zawisi. Gde je Heidi?

Nasmejao se i pogledao u drugu stranu. Owo nije bio jedan od njegowih iskrenih osmeha, owo je bilo drugacije. Cinizam, licemernost?

Christopher: Otisla je do grada
Dulce-tiho-Sigurno wam je nestalo kondoma
Christopher: Eh? Rekla si nesto?
Dulce: Nikako. Ucinilo ti se od suma reke sigurno
Christopher: Moguce...

Sisla sam sa konja i ostawila ga da pase. Sela sam pored reke prekrstiwsi noge, ponowo se udubljujuci u moje misli.

Christopher: Sta ti se desilo?
Dulce: Molim?
Christopher: Hocu da razgowaramo

Seo sam pored nje i pogledao je u oci. Te prekrasne oci, imale su neku dubinu, ali i tajanstwenost. Znam da nije wolela kad je gledam, zato je i ubrzo okrenula glawu.

Dulce: O cemu?
Christopher: O tebi

Nije me pogledala, ali sam osetio njenu nerwozu. Ugrizla se za usnu, ignorisuci me totalno.

Christopher: Dulce, reci ces mi sta ti se to desilo ranije?
Dulce: Sta?! Kako... Sta ti znas!?
Christopher: Smiri se. Pre neko wece sam cuo kako ti je Maite rekla da treba da mi kazes za...
Dulce: Ucuti! Prisluskiwao si!?
Christopher: Nisam. Slucajno sam prolazio i...
Dulce: Ma kako da ne! Ne mogu da werujem!!!

Ustala sam i krenula ka konju, ali onda me je on uhwatio za ruku i okrenuo. Ponowo me je gledao u oci. Kako mrzim to! Unosi mi nerwozu.

Christopher: Dulce, u owom warljivom swetu je nepotrebno primati k' srcu swe nesrece koje nam se dogode
Dulce: Sta?
Christopher: Razmisli

Bas kad sam htela da progoworim, on je prosao pored mene, seo na konja i odjahao. Nesrece? Ali, on je znao nesto?

I opet me ostawlja na wrhu nerwnog sloma! Sada cu ceo dan razmisljati o tome sta je hteo da kaze i zasto. Owo se nije odnosilo na mene. Barem ne bi trebalo prema njegowim infomacijama o meni...

On i ja smo zapoceli neku 'igru' koja nema kraja. Igru u kojoj samo jedan pobedjuje, igra osecanja i saznawanja. I izgleda da je on u prednosti. Swaki dan saznaje nesto nowo o meni, dok je on za mene prawa odbojnost.

Medjutim, naucila sam da sustina saznawanja nije u tome gubimo li igru, vec kako gubimo, sta s' time spoznajemo, cemu nas je poraz naucio i kako nas to menja. Gubiti na odredeni nacin znaci - dobijati...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptyUto Jan 12, 2010 9:59 am

"Ljubawne rane... Kao noz u srce"
[You must be registered and logged in to see this link.]

Sledeceg jutra, cim sam ustala, otisla sam do kuhinje. Trebalo je da porazgowaram sa Maite. Zastala sam nakon sto sam cula da razgowara sa Heidi. Odlucila sam da prisluskujem.

Heidi: Dulce je malo cudna prema meni, zar ne mislis?
Maite: Ne znam, mozda
Heidi: Izmedju nje i Christophera ima nesto?
Maite: Ja mislim da ti postawljas suwise pitanja, jel da?
Heidi: Zao mi je. Samo... Ne zelim da Dulce misli da ima nesto izmedju nas dwoje
Maite: Pa onda joj ne daj powoda za to

Maite je nastawila da kuwa, dok je Heidi cutala. Znaci, nema nista izmedju njih? Nisam bas sigurna u to.

Dulce: Dobro jutro

Usla sam u kuhinju i pozdrawila ih obe. Maite se nasmesila, dok je Heidi jos uwek drzala spusteno glawu.

Maite: Cao Dul. Kako si danas?
Dulce: Odlicno, nikad bolje! Heidi, swe u redu?

Pogledala me je swojim kestenjastim prozirnim ocima. Njeno lice je bilo snuzdeno. Izgleda da ju je nesto bas pogodilo.

Heidi: Jeste

Okrenula sam se ka Maite, koja je samo slegla ramenima. Wratila se kuwanju, a ja sam opet pogledala u Heidi.

Dulce: Znas da jases?
Heidi: Narawno. Sto?
Dulce: Hajdemo
Maite:

Wec smo dwa sata jahale. Zelela sam da razjasnim neke stwari i owo je bila sawrsena prilika za to.

Dulce: Znaci, izmedju tebe i Christophera nema nista?
Heidi: Apsolutno nista. Znam da ti se swidja
Dulce: Molim? Meni? Ne bre
Heidi: Hajde, widi se. Necu mu recu
Dulce: Neces?
Heidi: Ne. Dul, hocu da budemo prijateljice. Sigurno znas kako se osecam. Bez obzira sto je owo sad Christopherowo imanje, swi tebe slusaju i ako si ti protiw mene, swi su. Tesko mi je

Widela sam iskrenost u njenim ocima. Cowece, sta sam uradila? Bila je u prawu, izgleda da sam je pogresno procenila.

Dulce: Eee... U prawu si, zao mi je. Ali, zamisli kako je bilo meni. Preko noci sam izgubila imanje, onda Christopher dowede neku 'prijateljicu', a prema meni se ponasa kao da sam... Kako sam se ja osecala?
Heidi: Razumem te. Hajde da pokusamo da zaborawimo na to, da ne mesamo Christophera u owo?
Dulce: U redu

Obe smo se nasmejale. Mislim da cemo biti super prijateljice.

Dulce: Ja ne znam skoro nista o tebi. Ti sigurno znas swe o meni, Christopher ti je pricao?
Heidi: Kako kad. Hahaha, pa on i ja se znamo od detinjstwa. Prakticno sam ziwela sa njim
Dulce: A twoji roditelji?
Heidi: Otac mi je ubijen, a majka mi radi u modnoj kuci. Imala je prilicno malo wremena za mene dok sam bila mala
Dulce: Zao mi je
Heidi: Nawikla sam na to. Sad se cujemo samo. Ali zato je Christopher uwek bio uz mene, kao brat mi je
Dulce: To je lepo. Nego... Jel ti znas njegowu dewojku?
Heidi: Barbaru? Znam

Oh, super. Nek mi jos samo kaze da su super prijateljice i swe mi ode u wodu. Mislim na Heidi, ne na Christophera.

Heidi: Ku*ka pokwarena
Dulce: Sta?
Heidi: Nisi waljda mislila da je wolim? Nema sanse, ona je djubre

Olaksanje! Nisam ni pomislila da cu owoliko zgotiwiti Heidi. Jos ne woli Christopherowu dewojku, sawrseno!

Dulce: Hahaha, sto to kazes?
Heidi: Ma duga prica. Ja ne zelim da upropastim owaj dan, pricajuci o njoj. Ti?
Dulce: Niposto
Heidi: Pricaj mi malo o tebi?
Dulce: Uf, ima swasta
Heidi: Primetila sam da si sa Maite i Edith najbliza. Edith ti je majka?
Dulce: Ne, nemam majku

Zacutala sam. Dulce je izgledala tuzno, ali je bila jaka, nije htela da zaplace.

Heidi: Zao mi je
Dulce: Nema weze, nisi znala. Iskreno, ni ja ne znam sta je sa njom. Oca nikad nisam imala, to znam, ali Edith mi je rekla da me je majka napustila po rodjenju
Heidi: To je bas uzasno
Dulce: Jeste. Ali, Bog me je nagradio sa Edith i Maite. Bez njih, moj ziwot ne bi imao smisla
Heidi: Swidja mi se sto si jaka, to je jedinstwena osobina
Dulce: Ponekad moras i malo da popustis
Heidi: Narawno, ali opet...

Heidi mi je uliwala powerenje i nisam bas sigurna, ali podsecala me je na nekoga. Njen osmeh, glas, oci.

Heidi
[You must be registered and logged in to see this link.]

Dulce je jednostawno bila sawrsena. Bas kao sto je Christopher opisao. Njena kosa je opisiwala jednu stranu njenog temperamenta-watrena, jaka i twrdoglawa, dok su oci bile zasluzne za onu drugu-nezna, nasmejana i optimisticna.

Sada samo da ispunim obecanje koje sam dala i Dulce ce biti srecnija nego ikad.

Ali sa prosloscu ce sama morati da se suoci, jer ljubawne rane moze izleciti samo onaj ko ih je zadao.
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySub Jan 16, 2010 1:31 am

"Cudne stwari... na pragu imanja"
[You must be registered and logged in to see this link.]

Proslo je nekoliko dana, Dulce i Christopher se nisu bas najbolje slagali. Edith je pocela da sumnja nesto ali ne nije oglasawala. Maite je prowodila najwise wremena sa Dulce, pa su zato zaposlili nowu pomocnicu, sto je Christopheru zasmetalo jer on nije doneo tu odluku.

Dulce: Ne zanima me! Jesi me cuo!? Nije samo twoje imanje!! Uostalom, Maite meni pomaze, ne moze i was da sluzi!

Prewrnuo je ocima. Gledala sam tu scenu iz hodnika, swadjali su se kao bracni par. Zatim je Christopher izasao besan ostawljajuci Dulce samu i iznerwiranu.

Kad sam usla u swoju sobu, primetila sam jedan beli kowerat na krewetu. Uzela sam ga u ruke i widela da nema powratne adrese. Bio je potpisan samo sa "L". Znala sam ko je. Ali, zasto sada?

Otworila sam kowerat i nasla jedan mali kljuc zajedno sa pismom. Odlucila sam da pismo procitam kasnije, Christopher bi swakog trenutka trebao da se wrati, idemo do grada. A sta cu sa kljucem? Swe sam wratila u kowerat i sakrila ispod nekih papira u fioci. Nadam se da ih tu niko nece naci.

Dulce: O, Heidi
Heidi: Cao Dul. Kako je?
Dulce: Ma sigurno si cula
Heidi: Jesam. Zasto se swadjate?

Zasto se swadjamo!? Zato sto je mamlaz na kwartet!

Dulce: Ma, ne znam ni ja. Odjednom mu smeta sto ga Maite wise nece sluziti
Heidi: Ako hoces, pokusacu da saznam sad nesto
Dulce: Hoces? Kako?
Heidi: Idemo do grada jos malo
Dulce: Do grada? Ok, molim te pokusaj. Bicu ti zahwalna
Heidi: Ne brini, weceras cemo razgowarati
Dulce: U redu

Napustila je moju sobu i otisla u prawcu kuhinje, sigurno da razgowara sa nowom pomocnicom. Zasto li je Christopher tako reagowao?

Christopher: Spremna?
Heidi: Cowece!! Uplasi me! Odakle se stwori?
Christopher: Ne budi blesawa Heidi... Haha, idemo li ili ne?
Heidi: Da, da

Usli smo u njegowa kola. Okrenula sam glawu mahinalno, ali onda sam widela nekoga na prozoru kako nas posmatra. Sigurno je primetio da sam ga widela, pa je odmah nawukao zawesu i nestao.

Heidi: Jesi wideo...?
Christopher: Sta?
Heidi: Ne... Nista
Christopher: S' tobom swe u redu?
Heidi: Nadam se

Pogledala sam ga i nasmejala se, znala sam da mu to wraca powerenje. Uzwratio mi je osmeh.

Christopher: Ti si luda!

Na putu do grada, razmisljala sam o kowerti. Kljuc? Ali za sta? Christopher mi je nesto pricao, ali sam ga samo kroz maglu slusala.

Christopher: Zato je Leo pokusao da ga smiri, ali...

Primetio sam da me ne slusa, bila je zadubljena u swoje misli. Kad je pogledam odawde, licila mi je na nekoga. Ali, na koga?

Christopher: I onda sam saznao da imam cerku
Heidi: Aham... Super
Christopher: Ne znas kako je lepa... Tako je, jedinstwena
Heidi: Da, mogu da zamislim... Staaaaaaaa!? Imas cerku!

Poceo sam da se smejem widewsi joj facu. Izgledala je kao da je uprawo pretrpela najweci sok na swetu.

Christopher: Zasto me nisi slusala?
Heidi: Idi bre, nisi normalan! Wec sam pomislila da stwarno imas cerku
Christopher: Nije iskljucena opcija
Heidi: Molim!?
Christopher: Hahahahahaha
Heidi: Prekini! Pocinjes da me nerwiras
Christopher: Sta je sa tobom!? Pricao sam ti kako mi je Leo pomogao da smirim konja kad me je odbacio
Heidi: Odbacio!?!
Christopher: Da, tako odjednom
Heidi: Ne razumem. Uwek si znao da ih jases

I jeste. Bio je jedan od najboljih jahaca koje znam. Dobro, posle Dulce moram priznati.

Christopher: Ne razumem ni ja

Nastawio je da wozi u tisini. Odlucila sam da ga kasnije pitam za Maite, ipak je owo bilo waznije. Kako ja nisam znala za owo? Gde sam bila? I... jel zna Dulce? Pocinjem ozbiljno da se plasim. Jel owo... namesteno? Ili je...?
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySub Jan 16, 2010 1:32 am

"Ona... ili ona?"
[You must be registered and logged in to see this link.]

Vetar je mrsio moju kosu dok smo isli prema kolima. Christopher je razgowarao telefonom, a ja sam ga neprestano posmatrala. Kako da ga pitam ono sto Dulce treba?

Christopher: Ok, bye. Da, i ja tebe

Prekinuo sam wezu i otworio wrata Heidi da udje. Nije rekla ni rec, sto me je zabrinulo.

Christopher: Heidi, od jutros si cudna. Sta nije u redu?
Heidi: Nista
Christopher: Ma hajde, koliko se znamo. Meni mozes swe da kazes

Njegowe kestenjaste oci su mi uwek dawale snagu i smiriwale me. Ali owog puta nije bilo tako.

Upalio je auto i neprestano gledao u mene ocekujuci da mu odgoworim.

Heidi: Sta je bilo sa Dulce?
Christopher: Molim? Kakwe weze owo ima sa...? Cekaj, zbog toga si takwa?
Heidi: Swaki dan se swadjate
Christopher: To je zato sto je nepodnosljiwa!
Heidi: Nije! I ti si isto... Imala je prawo da promeni sluskinju. Sta imas sa Maite?
Christopher: Sa Maite? Sta bih imao sa njom pobogu!?
Heidi: Pa kako si reagowao...
Christopher: Prestani! Ne mogu da werujem da padas pod Dulcin uticaj!

Iznerwirala sam ga, i to prilicno. Pretpostawljala sam sta sad sledi. Pokusala sam da ga ubedim da Dulce nema nista sa owim, ali nije hteo da me slusa.

Kad smo dosli na imanje, ja sam istrcala iz kola i krenula ka Dulcinoj sobi, ali nije bila tamo. Mozda je izasla da jase ili...

Christopher: Gde je Dulce!?!?
---: Izasla je gospodine
Christopher: A ko si ti?
---: Zowem se Lana. Nowa sam owde

Bila je malo stidljiwa, ali lepota nije mogla da prodje nezapazeno. Kad bolje razmislim, owa moze da mi posluzi.

Christopher: Oh, pa zao mi je. Nismo imali cast da se upoznamo
Lana: Hehe... Hocete nesto da popijete?
Christopher: Wiski bi bio ok
Lana: Odmah cu wam doneti

Nasmejana i raspolozena koracala sam ka ulazu, ali onda sam zastala. Prowirila sam kroz prozor i widela Christophera i Lanu kako prijatno razgowaraju. Da li je to ona sela na moju koznu sofu!!? Platice mi!

Usla sam besna i zalupila wratima. Christopher me je pogledao i nasmejao se, dok je Lana odmah poskocila na noge i oborila glawu.

Dulce: Sta se owde desawa!?
Christopher: Samo razgowaramo
Lana: Eh.. Idem sada
Dulce: Idi! Posle cemo razgowarati!
Lana: U redu gospodjice

Lana se powukla, dok se Christopher jos uwek smejao.

Dulce: Nesto je smesno?
Christopher: Da ... Ti!
Dulce: Ja!?
Christopher: Nema weze. Gde si bila?
Dulce: Hah! Pazi da ti ne kazem

Pokusala sam da ga zaobidjem, ali me je uhwatio za ruku. Duboko sam udahnula i okrenula se ka njemu.

Dulce: Nisam duzna da ti polazem racune!!
Christopher: Nisam hteo o tome da razgowaramo. Dodji sa mnom u radnu sobu

Christopher je odwukao Dulce sa sobom, dok sam ja uzela telefon i pozwala...

Xx: Halo?
XX: Ja sam
Xx: Jesi ti normalna!? Ne smes odatle da me zowes
XX: Znam, ali morala sam
Xx: Sta je bilo?
XX: Ne razumem
Xx: Ja ti to ne mogu reci. Otkrices wremenom sama
XX: Daj mi mamu
Xx: Nije tu. Sada se wrati swom poslu!

Pazljiwo je prekinula wezu i pogledala da je nije neko cuo. Bila je ubedjena da je u prawu, kad je krenula ka izlazu. Ali ona ne zna da sam sad ja sigurna da krije nesto.

Zalupio je wratima i zabacio se u fotelju. Bio je mnogo samouweren, sto me je mnogo nerwiralo.

Dulce: Pa?
Christopher: Hocu samo nesto da ti kazem. Prestani da punis Heidi glawu glupostima! Ne zanima me sta imas da kazes! Znam je od kako se rodila i neces je okrenuti protiw mene!
Dulce: O cemu pricas?
Christopher: Ne prawi se luda! Upozorio sam te! Budes li to pokusala ponowo... Poslacu te u ludnicu!!
Dulce:

Izasao sam ostawiwsi je u cudu. Bio sam prewise grub, izgledalo je kao da nije imala pojma o cemu pricam. Istina ili samo maska?

Heidi je bila u prawu. Owo ce biti tesko. I na kraju cu morati da donesem odluku.Ona koju 'wolim' ili ona koju zelim...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySub Jan 16, 2010 1:33 am

"Njeno srce je slabo..."
[You must be registered and logged in to see this link.]

Usla sam u kuhinju, ali nje nije bilo tamo. Lana je pripremala dorucak ne primetiwsi me.

Atmosfera je bila cudna. Nekako napeta i... nesrecna? Osecala sam da ce se nesto lose desiti.

Otisla sam do swoje sobe, kad sam cula uzwik...

Maite: Edith!!

Okrenula sam se i widela Maite kako zabrinuto trci ka meni.

Edith: Sta je bilo?

Nisam znala kako da joj kazem, bilo je prewise klimawo. Znala sam da swe owo nece izaci na dobro.

Maite: Imamo posetu

Rekla je to hrapawim glasom punim straha i nerwoze. Nisam cekala da mi kaze ko je, wec sam ubrzanim korakom otisla do dnewne sobe.

Edith: Ti! Sta ces ti owde!?!

Cula sam wike iz dnewne sobe. Taj glas je bio tako poznat... Laganim korakom sam krenula napred, swe dok me neko nije uhwatio za rame.

Christopher: Sunjas se?
Dulce: Narawno da ne! Zasto bih se sunjala u swojoj kuci?!
Christopher: Ko se to dere?
Dulce: -.- Saznala bih da me nisi prestrawio!

Zajedno smo otisli do ostalih. Widela sam Edith kako me prestrawljeno gleda, bas kao i Maite.

Nisam znala zasto, dok se famozni posetilac nije okrenuo. Moje srce je stalo, iz ruku mi je ispala solja caja koju mi je Lana donela pre nego sto je otisla da spremi dorucak.

Osetila sam kako mi zmarci prolaze kroz swaki deo tela, kako gubim dah...

Christopher: Dulce! Sta ti je?

Nisam odgowarala, moj pogled je bio uperen u njega. Ali on je bio tako smiren, tako hladan.

Dulce: Sta... Sta ces ti owde!?
Christopher: Poznajete se?

Widela sam suze u Dulcinim ocima, dok je Christopher pruzao ruku onom skotu. Znaju se? Nemoguce... Dulce je swe sa newericom posmatrala. Bila joj je potrebna uteha.

Prisla sam joj i cwrsto je zagrlila. Maite je stala pored nas, besno posmatrajuci Christophera.

Christopher: Dozwolite mi da wam predstawim nowog radnika na nasem imanju... Ricardo Sanchez

Tisina. Sta je rekao? Nowog radnika?! Moje usne su drhtale, disanje stalo, suze klizile niz obraze.

Edith me je cwrsto stegla za ruku i pomazila po kosi.

Ricardo je posmatrao scenu zlokobno, dobio je ono sto je hteo. Htela sam da ga ubijem, raskomadam! Moja jadna Dulce ce opet patiti zbog njega...

Christopher: Jel swe u redu?
Ricardo: Zasto ne bi bilo?
Edith: GUBI SE!
Ricardo: Staaaa?

Edith je bila besna. Nikad je nisam wideo takwu. Zasto ja nisam nista shwatao? Ricardo je bio moj prijatelj jedno wreme, sta je lose mogao da uradi?

Ricardo: Owo je Christopherowo imanje, tako da samo ON moze da odluci

I ponowo taj zloban osmeh. Pogledao me je dok je izgowarao Christopherowo imanje... Njegowa cinicnost je jos uwek bila tu.

Onda sam osetila njegow pogled. Njegowe kestenjaste oci su me gledale pune sumnje. Wideo je da mi nije bilo dobro...

Christopher: Dul?

Nazwao me je tako... Dul... Nisam mogla wise. Moje telo je bilo tako slabo. Swadja izmedju Edith i Ricarda su postali samo glasowi kroz maglu.

Dok sam padala, widela sam Christophera kako trci ka meni, Maite me je uhwatila pre nego sto sam dotakla pod.

Tada se swe smracilo...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySub Jan 16, 2010 1:33 am

"Nikad nije kasno"

Njeno bledo lice je bilo tako mirno, tako nezno, tako... mrtwo. Edith je pozwala radnike da izbace Ricarda, dok je Maite besnela.

Uzeo sam je u narucje i krenuo ka njenoj sobi. Nije me zanimalo trenutno sta ce biti sa Ricardom. Ako je on kriw za owo, a pretpostawljam da jeste, ne zelim da ga widim wise.

Polozio sam je na krewet, Lana je usla u sobu i donela mi alkohol.

Lana: Kako je gospodjica?

Nisam znao sta da kazem, jer ni sam nisam znao. Stawio sam joj watu pod nos, ali nije reagowala. Zabrinuo sam se.

Onda je Edith usla u sobu, isterala Lanu i krenula ka meni.

Edith: Ja cu odawde preuzeti
Christopher: Bojim se da tako nece moci

Njene plawe oci bile su uprte u mene kao smrtonosna strela. Zasto je toliko stitila Dulce?

Ja sam bio odlucan da ostanem sa njom. I tako je i bilo. Edith je izasla ljuta zalupiwsi wratima.

Maite mi se priblizila, obawestiwsi me da je Ricardo wan imanja sada. Uzdahnula sam.

Edith: Nadam se da wise nikad nece krociti owde!
Maite: I ja isto. Moramo zastititi Dulce po swaku cenu
Edith: On i Christopher su prijatelji, to ne walja nikako

Edith je bila malo ostra po tom pitanju, ali sam je razumela. Tacno sam znala kako se oseca.

Maite: Ono sto nikako ne bi waljalo je da Ricardo pocne da radi owde
Edith: Porazgowaracu sa Christopherom. Ne sme ga zaposliti
Maite: Kad smo wec kod njega... Gde je?

Prewrnula sam ocima setiwsi se da sam ostawila Dulce sa njim. Nisam to trebala uraditi. On nije dobro drustwo za nju.

Edith: Sa Dulce
Maite: Probudila se?
Edith: Ne
Maite: Onda? Edith, znas da...
Edith: Znam, znam... Nisam mogla nista. Nece se nista desiti, ne brini
Maite: Bog te cuo

Polako je pocela da se budi. Pogledala me je, a ja sam se nasmejao. Moj osmeh je nestao cim se ona namrstila.

Dulce: Gde...? Reci mi da je ono bio san!!! DA NISI ZAPOSLIO...

Stawio mi je ruku na usta. Onda se ponowo nasmejao.

Christopher: Ne treba da se brines. Razgowaracemo o tome posle. Sad se odmori

I ponowo sam zaspala. Osetila sam kako me drzi za ruku i polako miluje.

Bila je tako mirna dok je spawala, jednostawno neodoljiwa. Nisam zeleo nista da pokusawam sada, otisao sam do Edith.

To jest, namerawao sam da odem do nje, ali sam cuo nekoga u hodniku. Bile su to Heidi i Lana.

Heidi: Jadna Dulce
Lana: A gospodin Christopher je jos uwek sa njom?
Heidi: Da, sta to tebi smeta!?
Lana: Ma nista nista...

Heidi je bila cudna, pomalo iznerwirana. Zbog Lane mozda?

Heidi: Widi mala, nemoj slucajno nesto da pokusawas!
Lana: Ne obracajte mi se tako!
Heidi: Obracacu ti se kako ja hocu! Razumes!?
Lana: Mogu da okrenem gospodjicu Dulce protiw was!

Sok! Sta je rekla!? Owo je newidjeno. Poznawao sam Heidi, osecao sam njen bes. Naprawice skandal sada.

Priblizila sam joj se i uhwatila je za kragnu. Moje oci su sewale, iznerwirala me je kao niko do sada.

Heidi: Slusaj me sada! Dulce se neces ni pribliziti! Jasno!? Jer, kunem ti se onim swetim, ubicu te!!! Ubicu te!!

Priblizio sam im se i odwojio Heidi od Lane.

Christopher: Hey, Heidi, smiri se
Lana: Ja... Bilo je uzasno gospodine! Pocela je da me dawi, da...
Heidi: Ma sta pricas!?
Christopher: Ne brini se Lana, werujem ti. Mozes da ides
Lana: Hwala gospodine

Kad je Lana otisla, Heidi me je pogledala i opalila mi samar. Au, najjaci sto sam ikad dobio.

Christopher: Auch! Sta je to bilo!?
Heidi: Jos pitas!? Kako si mogao da powerujes njoj!?
Christopher: Polako, smiri se. Nisam joj powerowao. To sam samo rekao da bi otisla. Cuo sam swe
Heidi: Jesi??
Christopher: Jesam. Dodji, moramo da razgowaramo

Zagrlio sam je i krenuli smo ka radnoj sobi. Okrenuo sam se, jer mi se ucinilo da nas neko posmatra.

Heidi: Sta je bilo?
Christopher: Ma bezweze nesto...

Otisao je sa Heidi, a ja sam ih posmatrala. Morala sam nesto da uradim powodom swega owoga. Ili ce biti kasno.

...Kad tad ce biti kasno...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySub Jan 16, 2010 1:34 am

"Ko zna istinu?"
[You must be registered and logged in to see this link.]

Dok sam cekao ispred Ricardowe kuce, ljudi su prolazili i gledali me. Pricali su izmedju sebe nesto, sigurno su me ogowarali. Nije me zanimalo.

Wrata su se otworila, a iz kuce je izasla zanosna brineta, sirokog osmeha. Imala je kratku crnu haljinu i wisoke podpetice. Malo neprikladno za owakwo mesto, ako mene pitate.

Odmerila me je, a zatim prosla pored ne izustiwsi ni jednu jedinu rec.

Zatim se pojawio Ricardo i pozwao me da udjem. Mahnuo je dewojci koja je malocas izasla iz njegowe kuce i dao joj znak da je pozowe.

Ricardo: Ah, zene su... Uf!
Christopher: A ko je sad to?

Nasmejao se "zawodnicki" i seo pored mene na sofu.

Ricardo: Moja zena
Christopher: Zena!? Hahaha u kom smislu?
Ricardo: Ma znas...
Christopher: Nije lepo sto je jedna od mnogih. Mnogo je lepa, sigurno je powredjujes tako

Znao sam da je owako, uwek je. Ricardo se nikad nece promeniti. Za njega su zene kao rulet, dok dobija srecan je. Kad izgubi, baci je kao krpu.

Ricardo: O ne druze. Owa je drugacija

Sigurno je drugacija. To je goworio za swe ostale. Jeste bila lepa i zgodna, ali nista posebno. Ja znam samo jednu osobu koja je drugacija.

Ricardo: Ne gledaj me tako. Ne razumes me
Christopher: Pa proswetli me
Ricardo: Brate, s' owom sam warao swe ostale

Owo nisam ocekiwao. Pa, koliko mu owa traje onda?

Ricardo: Da, znam sta mislis. S' njom sam wec 3 godine
Christopher: Toliko? Wow, pa to je premija za tebe
Ricardo: Mrs. Hahaha, ne znas kako je dobra...

Nije me ni zanimalo. Pa ja nisam ni primetio da sam se uneo u owu bezweznu pricu. Ja sam owde zbog neceg drugog.

Christopher: Ehm... Ok, dosta wise. Prelazimo na nesto drugo

Unerwozio se cim je wideo da sam ozbiljan. Pogledao je na drugu stranu.

Christopher: Hoces mi dodjawola objasniti sta je ono pre neki dan bilo na imanju?!

Ustao je i nastawio da me ignorise. Ponudio mi je pice, ali sam odbio. Narawno, nije mogao da izbegne a da ne sipa sebi.

Christopher: Ricardo! Ocekujem odgowor
Ricardo: Otkud ja znam! Wideo si da je ludaaaa

I opet to! Nije luda, necu da powerujem u to! Obicno izmisljanje glupih ljudi.

Christopher: Dosta o tome!
Ricardo: Ja ti kazem da je luda, a ti kako hoces
Christopher: A kako ti znas?

Uzeo je gutljaj wiskija i cutao. Poceo je da mucka pice u casi, ostawljajuci me u neizwesnosti. Wec sam hteo da se proderem, ali je progoworio...

Ricardo: Nisam jedini koji zna to, samo sto ti nisi swestan jos uwek
Christopher: Ma nemoj?! A kad cu to biti swestan?
Ricardo: Hahaha, dosta o tome. Bolje je posalji u psihijatrijsku ustanowu

Bes je poceo da me obuzima, on i dalje tera isto. Udahnuo sam duboko, jer nisam hteo da naprawim neku ludost.

Christopher: Slusaj me Ricardo, o Dulce neces tako pricati!! Jasno!?
Ricardo: Nije jasno. Ti si kriw, sto mi nisi dao da je posaljem u ludnicu jos onda!
Christopher: Zato sto sam ubedjen da nije luda. I dosta o tome...

Krenuo sam da izadjem ali sam se onda okrenuo i pogledao ga.

Christopher: Jos nesto. Ne zelim te na imanju
Ricardo: Ali sto!? Trebao sam da radim tamo
Christopher: Widi... Ne znam sta se desilo, ali saznacu. Twoje prisustwo je izazwalo groznu reakciju swima na imanju! A nisu swi ludi, jel da? Za sada, drzi se podalje

Wec sam bio wan kuce, kad sam ponowo zacuo njegow glas...

Ricardo: One znaju Christophere... Swe one sa imanja znaju!

Usao sam u kola i krenuo. Swe wreme sam razmisljao o nasem razgoworu. Dok sam trepnuo, nalazio sam se na imanju.

Za razliku od prethodnih dana, u kuci nije wladala tisina. Dulce, Maite, Edith i Heidi su bile u salonu, ugodno se smejuci i tracareci. Lana je dosla da ih posluzi i zatim se powukla.

Dulce se wec osecala bolje, Edith i Maite su joj mnogo pomogle.

Posmatrao sam ih, onako nasmejane... Ali onda sam se setio...
One znaju Christophere... Swe one sa imanja znaju!
Znaju? Ne werujem da swe znaju... A i.. Sta to treba da se zna? I ko to zna?... Ko?
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySub Jan 16, 2010 1:34 am

"Misterija njegowog srca"
[You must be registered and logged in to see this link.]

Slusajuci njihowe sale, okrenula sam se i primetila senku u hodniku. Bio je to on. Nije me ni pogledao, samo je otisao ka swojoj sobi. Morala sam da razgowaram sa njim.

Dulce: Izwinite me

Ustala sam i posla za Christopherom. Edith, Maite i Heidi su ucutale. Nisam sigurna da li su ga widele, ali moju iznenadnu promenu raspolozenja sigurno jesu.

Pokucala sam na wrata, ali mi niko nije odgowarao. Pomislila sam da nije tu, dok nisam zacula buku.

Dulce: Christopher? Mogu da udjem?

I opet tisina. Otworila sam wrata i...

Christopher: Nisam rekao da mozes da udjes!!!

Njegow glas je bio hladan, ostar, uplasila sam se. U sobi je bio nered, lampa kod kreweta je bila slomljena.

Dulce: Jel swe u redu?

Prisao mi je i stegao me za ruku. Widela sam ljutnju i bes u njegowim ocima.

Christopher: Nista nije u redu Dulce! Nista!

Stezao mi je ruku swe jace i jace. Ne znam sta me je bolelo wise, to ili njegowo ponasanje.

Od kako je Ricardo otisao onog dana, bio je dobar prema meni, a sada je wec drugi cowek. Owo je Christopher kojeg se terorisem, koji mi unosi patnju i bol.

Dulce: Pusti me! Powredjujes me

Ali nije me poslusao. Osetila sam njegowu ruku zariwenu u moju. Suze su nawirale na moje oci.

Dulce: Molim te...

Swaka rec je bila molba, swaka suza kao noz u moje srce. Pustio sam je. Ali to nije promenilo moje raspolozenje sto se nje tice.

Uhwatila se za ruku i pocela jos wise da place. Stegao sam zube i skupio snage da ne odem do nje i zagrlim je swom snagom.

Christopher: Ne budali! Suze me ne doticu
Dulce: Zasto? Sta sam ti uradila da me owako tretiras?
Christopher: Postojis Dulce Maria! POSTOJIS!

Spustila se na pod i zagrlila kolena. Njeno jecanje je odzwanjalo u mojoj glawi. Prewise su je pogadjale owe stwari... Zasto?

Prisao sam joj i brutalno je podigao i priwukao sebi. Njene oci su bile kristalizowane od suza. Te oci boje kestena su ostale urezane u mom srcu.

Tresla se, osetio sam njen strah. Izbegawala je moj pogled, pokusawajuci da se izwuce. Ali joj nisam dopustio.

Christopher: A sada... Reci mi sta to znas!?!
Dulce: Sta?
Christopher: Ne prawi se luda!! Wrlo dobro znas o cemu goworim!

Zagrmelo je. Nebo je bilo tmurno, kisa se spremala.

Edith: Kisa??
Maite: Izgleda da ce biti bas newreme
Edith: Lana!!!

Heidi nije bas razumela, Maite joj je rekla da owde skoro nikad nije newreme. Ali da je zato kad se potrefi, bolje ostati u kuci, jer je napolju katastrofa.

Lana: Recite?
Edith: Pomozi Leu napolju da wrati konje u stalu. Newreme se sprema
Lana-u sebi-Ma daaaaj! Jos i konje da teram!-naglas-U redu

Ocekiwao sam njen odgowor, ali ona je jos wise plakala. Nisam mogao to da podnesem. Morao sam da je nekako oteram iz sobe, bio sam prewise nerwozan i to sam iskaljiwao na njoj.

Dulce: Ne znam o cemu pricas! I pusti meee!
Christopher: TI ZNAS!!!
Dulce: Ama sta znaaaaaam!? Ne razumem te nista!
Christopher: Glupa si ili sta? Ricardo mi je rekao da nesto znas! I ja hocu da znam sta!

Ricardo? Sta mu je on rekao? Owo nije bilo dobro... Znaci, bio je kod njega?

Lupila sam mu samar i cekala njegowu reakciju. Ne znam zasto jednostawno nisam istrcala iz sobe.

Christopher: Napoljeeee! Izlazi napoljeeee! ODMAH!

Istrcala sam kao furija. Bila sam ljuta, powredjena. Koji mu je sad djawo bio? I sta je to pricao sa onim skotom?

Trcala sam kroz kucu, spremna da odem negde. Bilo mi je potrebno to.

Edith: Duso, sta je bilo? Dulce?

Nisam je slusala. Prosla sam pored njih i istrcala napolje. Widela sam da se oluja sprema, ali me nije interesowalo.

Maite: Gde ode ona!?
Heidi: Sta je bilo?... Da se nije opet poswadjala sa Christopherom?
Edith: Ne dao mu Bog! Jao... Dulce!!! Wrati se

Edith je krenula za njom, ali sam je zaustawila i wratila u kucu.

Maite: Jel si luda? Kuda ces ti?
Edith: Pa da je trazim
Maite: Wratice se ona. Zna owo imanje napamet
Edith: Maite..-tiho-Znas sta se desilo pre 5 godina kad je bilo owakwo newreme zar ne?
Maite:....
Edith: Idem po nju!

Tada je u kucu usao Leo sa Lanom, koja je bila oneswescena.

Heidi: Gospode! Sta se desilo?
Leo: Eh... Pa, dobila je samar od Dulce
Edith: Staaaa?
Leo: Dulce je otisla do swog konja i osedlala ga. Lana je pokusala da je skine, stwarno ne znam zasto. Onda je Dulce sisla i... Pa, zweknula je
Maite: Carica!
Edith: Cowece... Rekao si da je Dulce otisla sadaaaaaaaa!? BAS SADA!??

Krenuo sam ka njima i nacuo nesto. Nisam bio bas siguran sta, ali saznacu...

Leo: Zao mi je, bio sam suwise zauzet. Nisam ni wideo kad je otisla
Edith: Lud si Leo!!! Totalno lud! Poginuce negde!!
Christopher: Sta se desawa owde!?

Swi su ucutali. Pogledala sam u Maite i Edith koje nisu htele ni da ga pogledaju, kamoli da mu kazu nesto. Zato sam morala ja, mozda on moze da ode za Dulce.

Christopher: Sta si reklaaaa?
Heidi: Ti si kriw, zar ne?! Opet ste se poswadjali...
Christopher: Ja...
Edith: Znala sam! Sad idi, kako znas i umes, wracaj je!
Christopher: Ali... Sta wam je? Owo je obicna oluja!
Leo: Izgleda da ne poznajes owaj kraj Christophere. Kada je welika oluja, reka naraste, desawaju se poplawe, zemlja omeksa, konj wise ne moze da galopira i...
Christopher: I sta!!??
Edith: I Dulce se izgubi! Prokletnice, idem ja da je trazim!
Christopher-u sebi- Izgubi? Ne, ne smem to da dozwolim!-naglas-NE! Idem ja...

Istrcao sam iz kuce, oluja je wec pocela. Otrcao sam do konja i uzeo prwog na kojeg sam nasao. Seo sam na njega i krenuo welikom brzinom. Gde? Ne znam... Da je trazim.

Swim srcem sam se nadao da cu je naci. Bio sam grub, suwise grub. Ona je bila lose i... I samo je tako izletela. Waljda ce biti dobro...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySub Jan 16, 2010 1:35 am

“Oluja na imanju”
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ne znam wise ni koliko sam jahao, ni u kom sam prawcu isao. Samo sam znao da idem da trazim nju. Kisa je bila swe jaca, magla se nakupila. Jedwa sam gledao.

Gde je Dulce pobogu!? Kako moze da jase po owom wremenu?

Sta sam to uradioo!?? Powerowao sam Ricardu i sada... Ne zelim da mislim o losim stwarima, ona zna owaj kraj i ona ce biti dobro, sawrseno dobro. Mozda se i wec wratila na imanje.

Ma nema sanse. Twrdoglawa je k’o mazga, ostala bi namerno napolju. Nije joj to bilo dobro, naudice samoj sebi. Glupawi ponos.

Sta to pricam? Pa i ja sam ponosan kao niko!... I zbog mog je*anog ponosa, sada sam napolju, na oluji, UZASNOJ oluji i trazim najle... Eh, najtwrdoglawiju osobu koju sam upoznao.

Wetar je nosio swe pred sobom, drwece je izgledalo kao da ce swake sekunde ostati bez korenja. Bilo je uzasno. Nisam znao da je owako gadno owde. Leo je bio u prawu.

Mislim da wec satima jasem, izgubio sam swaku nadu. Onda sam odjednom... cuo jos jednog konja. Zaustawio sam se i okrenuo oko sebe. Konj je bio miran, na swu srecu. Nisam wideo nista.

Christopher: Dulceeeeeee?

Nista. Onda opet... galop konja. Ali sada sam ga wideo, magla se malo powukla i sawrseno sam wideo Dulce na konju. Jahala je weoma brzo, u nepoznatom prawcu. Krenuo sam ka njoj.

Christopher: DULCEEEE!!!

Okrenula se i widela me. Mislio sam da ce me sacekati, ali ne, ubrzala je jahanje.

Ja sam stwarno mislio da ce me sacekati!? -.- Nastawio sam da je zowem, da je preklinjem da stane, ali nije htela. Nije imala nameru. Magla se ponowo stworila, sada sam je teze wideo, a i pratio. Bila je weoma dobar jahac.

Secam se, kad sam je prwi put wideo na konju, ono kad smo izasli u setnju, bila je tako wedra, tako nezna i lepa. Wetar joj je lagano mrsio kosu, dok je ona obasjawala dolinu swojim osmehom. Ta noc je bila posebna.

Owa noc se mogla swrstati u najgore u mom ziwotu. Imao sam neki los osecaj u wezi swega owoga, morao sam nekako da je zaustawim.

Christopher: Zao mi je, ok!?!?

Wikao sam swom snagom, ne ocekujuci odgowor. Njen konj mi je polako izmicao iz wida. Okrenuo sam glawu na drugu stranu i wideo reku. Dulce je skrenula u tom prawcu.

Christopher: Ne! Wrati se…

Nisam gledala kuda jasem, deskoncentrisao me je. Cula sam da wice, swe wreme je wikao, ali nisam htela da se odazowem, nisam mogla. Suze su mi paralelno sa kisom klzile niz obraze. Glawa mi je pucala. Osecala sam se weoma lose, ali sam nastawila da jasem.

Na wreme sam primetila poplawu i izbegla reku, okrecuci se na drugu stranu. Totalno sam dezorijentisana, ja znam owaj kraj kao niko, a sada... Nemam pojma gde se nalazim.

Christopher: DULCE!!! Stani, poginuceeeees!
Dulce: OSTAWI ME NA MIRU!!! MRZIM TE CHRISTOPHERE UCKERMANN! MRZIM TEEEEEEEE!

To je stwarno bolelo. Zelela je da me otera od sebe, ali nisam mogao da okrenem konja i da se wratim. Nisam ni znao kako. Ali nisam zeleo da razmisljam o tome sada. U mojoj glawi je bila samo ona.

Dulce: BOLJE IDI! Wrati seeeee!
Christopher: Ne bez tebe! Cujes li me!? NE BEZ TEBE!

Sta je to goworio? U kuci je malo falilo da me udari, a sada... me preklinje. Nije da nisam stala zbog ponosa, jednostawno... mi se nije dalo.

Osecala sam… Iskreno, ne znam sta sam osecala, samo nisam htela da stanem. Znala sam da ce se nesto lose desiti ako ne zaustawim konja, ali... nisam stala.

Naprotiw, ubrzala sam... Tesko sam disala, moj respiratorni sistem je imao welikih problema. Suwise welika wlaga wazduha mi je stetila. Bas kao i njoj, pre 5 godina.

Zaplakala sam, jecala, drala se. Ko je mogao da me cuje? Samo on. Nisam mogla da drzim to u sebi wise, bojala sam se. Poginula je owde tacno na... danasnji dan?

Christopher: Dulceeeeeee!

Wreme se usporilo, okrenula sam se i widela njegowo zabrinuto lice kako me doziwa. Zasto wise nisam mogla da ga cujem? Swe mi se mesalo u glawi.

Okrenula sam se napred i widela usce reke... Nastawila sam da jasem swom snagom. Cek! Usce reke!?

Cuo sam njen plac, njen ‘poziw u pomoc’. Nije joj bilo dobro. Setio sam se njenih prewelikih emocija. Swe ju je pogadjalo. I nikad necu shwatiti zasto.

Umorio sam se, hteo sam da usporim, da odustanem.

Ali... nesto se desilo. Nisam mogao dobro da widim, ali je li to bila.. greda!?

Dok sam jahala, uhwatila sam se za glawu, pocela sam da kasljem. Moje misli su stale... Usce reke? Znaci da je.. Prekasno sam shwatila.

Jahala sam swom snagom. Nije bilo wremena ni za sta. Nisam mogla da preskocim tu weliku gredu koja je delila moje i njeno imanje.

Christopher: Staniiiiiiiii!

Ubila bih sebe i konja. Mog konja. Powukla sam uzde swom snagom, konj je pokusao da stane.

Dulce: Christopheeeeeeeeer

I stao je, ali odbaciwsi me swom snagom na zemlju. Pala sam tacno ledjima na kamen.

Christopher: Neeeeeeee!

Jahao sam sto sam brze mogao. Bila je tamo, na zemlji. Ocaj me je obuzeo, wideo sam je tako bespomocnu iz daljine. Zeleo sam sto pre da stignem.

Skocio sam sa konja i pritrcao joj. Njen konj je bio tu u blizini. Kisa je jos uwek padala, zemlja je bila natopljena wodom. A ona…

Podigao sam joj glawu i zaplakao…

Christopher: Dul... Reci nesto? Dulce?

Zakasljala se. Dobro je! Pogledala me je i nasmesila se. Cowece, i u najgorim trenucima, ne skida swoj osmeh.

Dulce: Ja...
Christopher: Ne, ne gowori. Odwescu te kuci
Dulce : Aaaa, moja kicma

Tek sam tada primetio da je lezala ledjima na welikom kamenu, nije mogla da prestane da kaslje. Krw joj se sliwala iz usta. Uspanicio sam se.

Dulce: Boli me... boli... mnogo
Christopher: Aaaa, gospode, pomozi mi

Podigao sam je, osetiwsi njeno sicusno i beziwotno telo. Nije imala snage, jedwa je goworila. Pogledao sam je.

Christopher : Dulce?
Dulce :….
Christopher : DUL!? DUL!!!

Bez swesti, kao mrtwa. Pao sam na zemlju sa njom i poceo da placem. Swe je owo moja kriwica, da nisam... Da se nisam drao, aaah! Nisam znao ni put kuci.

...Kako cemo sada da se wratimo?...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySub Jan 16, 2010 1:37 am

“Ona, moja nocna mora”
[You must be registered and logged in to see this link.]

Probudila sam se swa u bolowima. Nisam znala gde se nalazim, nisam osecala moje noge. To nije bilo u redu. Pokusala sam da ustanem, ali nisam mogla. Nisam mogla da se pokrenem.

Christopher: Dul ... Probudila si se

On? Sta... Usao je na wrata, a iza njega je bio neki cowek. Bio mi je poznat, ali odakle? Bila sam suwise umorna da bih razmisljala.

Dulce: Gde... gde sam?

Christopher je pogledao u onog coweka koji se nasmesio i prisao mi. Seo je pored mene na krewet i uhwatio me za ruku.

Xx: Ne secas me se?

Secanja su mi se odmah wratila, u mojoj glawi je nastao haos. Izwukla sam swoju ruku iz njegowe i uhwatila se za glawu.

Dulce: Ne, nemoguce. Ja sam na…
X: Mom imanju curo

I usla je. Bilo je samo pitanje wremena. Ona, neeee, samo ne ona. Mislila sam da je wise nikad necu wideti. Ali sada je ponowo tu. I ja... Ja sam na njenom imanju!

Dulce: NEEEEEEEE! NEE! Christophere, wodi me odawde!!
X: Smiri se draga, neko ce pomisliti da si ludaaa haha

Njen zloban smeh, nije moguce da me sada drzi u saci. Prokletnica. Moram da odem odawde. Pogledala sam u Christophera.

Dulce: Preklinjeeeem te, wodi me odawde
Christopher: Narawno, jel ti bolje?

Pogledala sam u nju, pa onda u njenog slugu, koji me je malopre drzao za ruku.

Dulce: Jesam. Hocu da razgowaram sa tobom, nasamo!
X: Narawno duso, idemo mi... Hajde Enrike
Enrike: Da, gospodjice

Kad su izasli, ja sam briznula u plac. Christopher me je zagrlio. Osecam se kao da sam se wratila u proslost.

Christopher: Sta nije u redu?
Dulce: Kako sam dospela owde!?
Christopher: Enrike nas je nasao. Pomogao mi je sa tobom, a Mi...
Dulce-prekine ga-Ne izgowaraj njeno ime! Molim te…
Christopher: Zasto? Pomogla ti je

Nije mogla da mi pomogne, nikad u ziwotu to nije uradila. Uwek je bilo suprotno. Ona mi je unistila ziwot.

Dulce: Samo me wodi odawde, molim te. Objasnicu ti swe na imanju
Christopher: U redu. Mozes da hodas?

Zacutala sam. Pogledala sam swoje noge, nisam mogla da ih pomerim. Ponowo sam briznula u plac i stawila ruke preko lica. Christopher je swe razumeo.

Zato je i htela da ostanemo sami. Da widim da ne moze da hoda. Boze, kako hocu da je owo samo priwremeno. Ako ostane nepokretna zbog mene, umrecu. Umrecu!

Nisam joj rekao nista, uzeo sam je u narucje, stawila je swoje ruke oko mog wrata i naslonila swoju glawu na moje grudi. Poljubio sam je u glawu i izasao iz sobe.

Krenuo sam ka izlazu, kad je ona dosla. Dulce je zatworila oci i jos wise se pribila uz mene.

X: Wideo si da sam u prawu. Ne zaborawi sta sam ti rekla

Nisam joj ni rec rekao, krenuo sam sa Dulce na imanje.

X: To je najbolje resenjeeee

Dulce me je pogledala, nije znala o cemu smo pricali. Samo sam joj namignuo dajuci joj znak da ce swe biti u redu. Enrike nas je odwezao na imanje.

Edith i Maite su istrcale cim su cule kola.

Edith: To je... Ono sto ja mislim?
Maite: Ja… Ne mogu da werujem

Izasao sam iz kola sa Dulce u narucju. Enrike je odmah otisao. Edith i Maite su bile u soku, ne znam zasto. Dulce je ponowo plakala.

Edith: Duso moja, sta se to desilo?
Maite: Kako… Kako…?!

Nisam ih slusao, prosao sam pored njih i usao u kucu. Potrcale su za mnom. Dulce je drhtala u mom narucju. Polozio sam je na krewet i seo pored nje.

Edith-ljuta-Hoces mi objasniti sta se desilo mojoj Dulce?!?!
Maite: I zasto je Enrike dowezaooooo!?!?

Dulce je samo cutala i plakala, zagrlio sam je.

Christopher: Zowite doktora!
Maite: Sta?
Christopher: REKAO SAM DA ZOWETE DOKTORA ODMAH!

Maite je otisla istog trenutka, dok sam ja Edith ispricao sta se swe desilo.

Dobio sam ne jedan, ne dwa, tri samara -.-. Zena je imala jaku ruku, bas kao i Dulce.

Edith: Sreco moja, kako se owo desilo?? Rekla sam ti da ne smes da ides po onom wremenu Dulce!
Dulce: Zao mi je... Nisam znala. Ja...
Christopher:....
Edith-pogleda u Christophera-Za swe si ti kriw!
Christopher: Znam
Edith: Znas!? ZNAS!??
Dulce: Dosta Edith, molim te

Htela je ponowo da udari Christophera, ali se suzdrzala zbog mene. Maite je usla u sobu, doktor ce ubrzo stici.

Edith: A... Zasto te je...?
Dulce: Ne znam. On nas je nasao... Widela sam njuuuuuuu
Maite/Edith: NJU!??
Christopher: Nju?
Dulce: Daaaa, bila je... licemerna ko i uwek
Maite: Mislis na… Mirandu?
Edith: Shhh, to se ime owde ne izgowara
Dulce: Da, na nju mislim
Christopher: Sta fali njoj? Pomogla joj je

Swe tri smo ga pogledale, ucutao je. Edith i Maite nisu htele da me ostawe nikako, pogotowu ne sa Christopherom.

Dosao je doktor, tj doktorka. Moja dugogodisnja prijateljica, Una. Christopher je bio sa mnom u sobi swe wreme. Mislila sam da ce izaci, ali desilo se uprawo suprotno.

Christopher: Izwinjawam se sto sam was zwao, ali... Samo sam hteo da was pitam da li postoje owde uslowi za moje metode?
Una: Wase metode?

Njegowe metode? Sta je to znacilo?

Christopher: Da, widite, ja sam doktor
Dulce:

Meni se to suwise wrti u glawi ili je on rekao da je doktor?!?!

Una: Wi ste doktor?
Christopher: Da… Woleo bih da porazgowaram sa wama

Izasli su iz sobe i ostawili me u soku. Christopher doktor? Zasto... zasto mi nije rekao? Imao je toliko wremena…

Posle 10 minuta, samo se on wratio u sobu. Nisam znala sta da kazem.

Christopher: Posle cemo razgowarati o tome. Sad dopusti da te pregledam
Dulce:

Uhwatio me je lagano za nogu i pritisnuo. Pogledao me je, ali ja sam odmahunula glawom. Nisam nista osecala.

Christopher: Uf, nadam se da je owo priwremeno
Dulce: Owo sta?
Christopher: Twoja nepokretnost Dulce

Okrenula sam glawu na drugu stranu. Oh, kako sam zelela da je u prawu. Ne mogu ostati nepokretna, ne mogu!

Christopher: Ne brini, swe ce biti u redu. A sada, pogledaj me u oci

Okrenula sam glawu i ucinila ono sto je hteo. Pomazio me je po obrazu.

Christopher: Zasto mrzite Mirandu?

Srce mi je stalo, progutala sam knedlu. Nisam mogla... Nisam znala sta da mu kazem i kako...

Kako da mu kazem da mi nije pomogla? Kako da mu kazem da je to samo prewara?

Da je ona moja utwara? Da me je ona proganjala, unistila ziwot, oduzela decka?

Kako da mu kazem da mi je ona... Ubila sestru?...

...Ona... Miranda Villareal...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySub Jan 16, 2010 1:38 am

"Mi"

Okrenula sam glawu na drugu stranu, nisam zelela o tome da rasprawljam trenutno. Razumeo je.

Christopher: Hey, imam jedan predlog

Uhwatio me je za ruku i nasmesio se. Njegow stisak cinio je da se najezim. Ali morala sam da se obuzdam, nisam htela da primeti.

Christopher: Sta kazes da owaj dan bude samo nas? Samo ti i ja, niko wise

Jos uwek sam cutala. Malopre je to bilo uoci razmisljanja... znate wi o kome. A sada... od soka. Mozda nisam dobro cula.

Samo ti i ja... samo ti i ja... samo ti i ja. Ludim Gospode, ludiiiiiim.

Christopher: I? Sta kazes?
Dulce: Ja...

Uistinu, zelela sam to wise od swega, samo nisam znala kako da kazem. Ipak, on ima dewojku. Aaaah, krw mi prokljuca kad se setim toga. Nje, Barbare -.-.

Dulce: Ali ja... ne mogu da...

Pogledala sam u swoje noge, to je bio jos jedan problem. Pomilowao me je po kosi i poljubio u celo.

Christopher: To nije problem. Hoces ili neces?

Nisam mogla da odbijem, bilo je to jace od mene. Nasmejala sam se i klimnula glawom.

Nisam ni trepnula, a nasla sam se u njegowom narucju. Sklupcala sam se u njegowom zagrljaju, owo je wec treci put danas.

Njegow miris tela me je opijao, njegowe cwrste i snazne ruke su me obmotawale, osecaj je bio newerowatan.

Izasli smo na sporedni ulaz, da nas niko ne bi wideo. Christopher je wec swe bio spremio, dzip je bio tu.

Polako me je spustio na sediste i poljubio me u obraz. Zacrwenela sam se i on je to primetio. Dodjawola.

Nismo skidali poglede jedno s' drugoga. Bilo mi je pomalo neprijatno. Odweo me je na prelepo mesto u srcu imanja.

Wec se smrkawalo, tako da smo zajedno gledali zalazak Sunca. Smejali smo se i pricali o swacemu.

Dulce: I Barbara?

Morala sam da je pomenem, htela sam da znam sta oseca prema njoj.

Christopher: Ona je posebna prica
Dulce: Sto? Ne wolis je?
Christopher: Ne

Zacutala sam. Njegow hladan i direktan odgowor mi je zaledio srce. Mislila sam da se naljutio.

Pogledao me je. Zatim mi se priblizio i pomilowao me po licu.

Christopher: Zasto razmisljas o njoj? Ona je tamo, daleko... Sa ko zna kim... A ti... Ti si owde

Gledao me je u oci, pa onda u usne. Goreli smo od zelje oboje. Od zelje za poljupcem.

Dulce: Nije...
Christopher: Shhh, nemoj sad da razmisljas o tome sta je u redu, sta nije. Ne wolim Barbaru, ok? Ne wolim je

I to mi je ulilo nadu. Bio je u prawu, ona je bila tamo, a ja owde. Sa njim, sa njenim deckom.

I nije me sramota da priznam, zelim ga, ocajnicki. Zelim da me poljubi, da me ucini swojom. Da wodimo ljubaw u krewetu, strasno, dok nas obasjawa watra iz kamina.

Da mi ljubi swaki deo tela, da gorim od zelje. Da tako bude swaki dan, da se budim uz njega, da se wolimo do beswesti.

Onda sam se wratila u stwarnost. On je jos uwek gledao u mene, cekajuci moje odobrenje. Ugrizla sam se za usnu, nasmejao se.

I to je bio znak... Korak, ka necemu nowom.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptyUto Mar 23, 2010 8:51 pm

"Snovi... Lepi, ali nestvarni"
[You must be registered and logged in to see this link.]

Nase usne se nisu razdvajale, nasi jezici su se igrali.
Njegovi poljupci, budili su u meni toliku zelju, zelju za necim vise.

Provlacila sam prste kroz njegovu kosu, dok mi je on mazio ledja. Zaboravili smo na sve, tu smo samo bili on i ja.

Zaustavljali smo se da uzmemo dah, i gledali se. Ali je onda on opet polozio njegove usne na moje i nastavio da me ljubi.

Ako je hteo da me ubije, uskoro ce uspeti. Lezala sam na travi, a on je bio preko mene, ljubio mi je vrat.

Uzivala sam u njegovim dodirima, njegovim poljupcima. Iako mislim da ni on nije zeleo to sada i ovde.

Naslonila sam se na njegove grudi i milovala mu lice. Mazio me je po ruci, cineci da se najezim.

Christopher: Golica te to?

Nasmejao se, ja sam se zacrvenela. Izgleda da je to primetio.

Christopher: Obozavam kad se zacrvenis
Dulce: Nije smesno!

Pravila sam se ljutom i okrenula sam se na drugu stranu. Osetila sam njegovu ruku preko mog struka. Priblizio se mom uvetu i...

Christopher: Znam da se samo pravis

Opet sam se najezila, ali ovoga puta sam se okrenula i poljubila ga.

Razdvojili smo se, nastavljajuci da se gledamo.

Dulce: Imas predivne oci, kroz njih zraci dobrota, iskrenost... poverenje, ali i sumnja. Sumnja u nesto dragoceno
Christopher:....
Dulce: Tvoje kestenjaste oci, su kao orah, bas kao tvoja dusa... Jaka spolja a krhka iznutra

Zacutala sam i nasmejala se. Posmatrao me je zadivljeno, nisam znala sta da kazem.

Christopher: Wow, jel ti pises?
Dulce: Ne. Samo sam bila iskrena
Christopher: Onda si veoma dobra vestica

Uznemirila sam se, pridigla sam se sedeci na travi. Gledala sam napred, pokusala sam da skupim kolena, ali onda sam se setila da me noge ne slusaju.

Christopher: Nesto nije u redu?
Dulce: Ne, sve je u redu

Lose sam lagala, nazalost. Znala sam da je primetio, ali sam cutala, neko vreme. Dok nije seo iza mene i poceo da mi ljubi vrat.

Zabacila sam glavu nazad, dozvoljavajuci mu da nastavi.

Christopher: Sta sam rekao?
Dulce: Nista... samo... samo nastavi

Nasmejao sam se, bila je veoma tvrdoglava. Nisam hteo da insistiram, nisam hteo da upropastim ovo.

Njeni poljupci su bili tako nezni i meki, a opet vatreni i divlji. Otkrio sam i njenu sentimentalnu stranu. To je bilo dobro za pocetak.

Dulce: A... ti imas
Christopher: Nemam Dulce, sada nemam

Nisam se dala, uprkos svemu, htela sam da razgovaramo. Bojala sam se sta ce biti posle ovoga.

Dulce: Stani
Christopher: Sta je bilo?
Dulce: Ti i ja... Sta ce biti posle?
Christopher: Zasto razmisljas o tome?
Dulce: Jer sam takva! Hocu da znam! Ovo je tebi samo provod!?

Okrenula sam se ljuta i prekrstila ruke. Njegove ruke oko mog struka, ponovo. Mrzim sto nisam mogla da ustanem i potrcim. Dalje, dalje od njega.

Christopher: Stvarno mislis da sam tako dobar glumac?
Dulce: Musko si, otkud znam
Christopher: Hahaha, ne budi smesna Dul
Dulce: Ne zovi me tako
Christopher: Ok Maria, necu te zvati tako

Ne mogu da verujem da sam se nasmejala na to, opet sam pala u njegovo narucje.

Bio je u pravu, ovo je trenutak koji treba proziveti i u njemu uzivati. Prepustila sam se, nastavili smo sa nasim.

Nismo isli dalje od poljubaca, nije nam to trebalo. Ne, za sada.

Sve ovo je bilo tako savrseno, tako romanticno. Zaboravila sam na sve probleme i mislila samo na nas.

Nas? Jel to uopste postojalo? Nije momenat da razmisljam o tome. Volim osmeh njegov, cini mi sve lakse.

Ali lakse je... Jer to stvarnost? Ili je sve ovo san? Jer ako jeste, ne zelim da se probudim.

... A imam osecaj da cu uskoro morati...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptyUto Mar 23, 2010 9:01 pm

"Neocekivan poziv"

Lezala sam na krevetu i razmisljala o prethodnom danu, dok su mi Edith i Maite pricale nesto.

Edith: Duso, slusas li nas?

Christopherove usne na mojima, pa su se zatim spustale na moj vrat, dok je njegova ruka milovala moje noge. Ja sam gorela od zelje...

Maite: Dulce??

Temperatura mog tela je svakog trenutka bila sve veca i veca, ostala sam bez brushaltera, zelela sam da ga osetim u meni odmah.

Edith: DULCE MARIA!

Nasa tela su se rasprsnula u milion parcica, dok sam se vracala u stvarnost. Pogledala sam u njih dve, lica su im bila ozbiljna.

Dulce: Da?
Edith: Kako da? O cemu razmisljas?
Dulce: Ma... Nema veze. Pricale ste?
Maite: O pozivu!
Dulce: Kakvom pozivu?
Edith: Pa Christopherove devojke

Srce mi se zaledilo, pridigla sam se sa kreveta, htela sam da ustanem, ali mi nisu dozvolile. Osecala sam se savrseno, kako da im objasnim?

Izuzimajuci cinjenicu da nisam mogla da hodam. Pocela sam da se derem, htela sam da vidim Christophera odmah.

Edith: Duso, smiri se. Sta ti je?
Dulce: Kakav poziv?! Kadaaaa!?
Maite: Pa zvala je pre... Ima vise od sat vremena. Stvarno ne znam odakle joj broj. I... jos pricaju
Dulce: Jos pricaju!??! Aaaaaaa

Pocela sam da placem, zabila sam glavu u jastuk i isterala ih obe iz sobe. Nemoguce, prica sa njom, toliko dugo.
Sta sam ja mislila? Da cu biti neko i nesto u njegovom zivotu posle onog od juce?

Lana je usla u sobu, ostavila mi je sok na stocicu i izasla. Zatim je usla Heidi.

Heidi: Cula si?
Dulce: Za sta?
Heidi: Za Barbaru...
Dulce: Ah, to

Nisam obracala paznju, pokusala sam da se obuzdam. Obrisala sam suze i pogledala u Heidi.

Dulce: Ne zanima me to
Heidi: Znam da lazes, Christopher mi je rekao sta je bilo juce
Dulce: Rekao ti je?
Heidi: Naravno da jeste. Zaboravljas da se znamo ceo zivot?
Dulce:....
Heidi: Trebalo bi da razgovaras sa njim
Dulce: Za koji klinac? Ima devojku
Heidi: Da, ali...

Nije uspela da zavrsi recenicu, jer su se vrata od sobe otvorila. Usao je on, njegovo ozbiljno lice mi je govorilo da nesto nije u redu.

Christopher: Heidi, ostavi nas same

Poslusala ga je bez pogovora, izasla je, pre toga uputivsi mu ostar pogled i sapnuvsi mu nesto.

Heidi: Nemoj da je povredis

Zatvorila je vrata, a on mi se priblizio drzeci se za glavu. Bila sam ljuta, okrenula sam glavu na drugu stranu.

Christopher: Vidim, cula si
Dulce: Sta hoces?
Christopher: Da ti... kazem nesto. Bolje reci, obavestim

Pravila sam se da ga nisam cula, osetila sam njegovu napetost. Ali... da li je bila veca od moje?

Christopher: Kao sto znas razgovarao sam sa Barbarom i...

Okrenula sam se i pogledala ga u oci. Bio je jos vise nervozan, znala sam da ce sada teze progovoriti.

Chrsitopher: Eh... Imamo... Ok-uzdahne-Zao mi je...
Dulce:....
Christopher:... Barbara dolazi na imanje...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptyUto Mar 23, 2010 9:28 pm

"Nema vise osecanja"
[You must be registered and logged in to see this link.]

... Barbara dolazi na imanje...
... Barbara dolazi na imanje...
... Barbara dolazi na imanje...

Christopher je otisao da saceka avion u kojem ce doci Barbara, dok sam ja sedela u dnevnoj sobi sa ostatkom 'porodice'.
Vec mi je bilo bolje, mogla sam da hodam.

Od Barbarinog poziva, Christopher i ja nismo progovorili. Heidi je bila uz mene, Lana je pocela da flertuje sa Christopherom.

Pozalila sam sto sam je zaposlila, ali nisam htela da je otpustim.
Imace posla sa Barbarom kad dodje, a ja cu da gledam sa strane.

Heidi mi je bila malo cudna, nekako povucena, ali nisam htela da insistiram ni na cemu, mozda ce mi sama priznati nesto.

Heidi: Izvinjavam se
Edith: Sta je sa tim detetom?
Dulce: Ne znam, nesto mi je cudna u poslednje vreme
***-u sebi-Znam ja zasto je cudna
Edith: I gde je ona skotusa od sluzavke?
Maite: Nema ni Lea
Dulce: Sta je sa svima danas?
Maite: Idem do kuhinje, da vidim gde je Lana

Zacuo se moj telefon, pogledala sam okolo, nije bilo nikoga. Javila sam se i otisla u kabinet da me niko ne bi cuo.

XX: Halo?
Xx: Kako napredujes?
XX: Zaboravila sam na to skroz
Xx: Zezas se, zar ne?!
XX: Ne, zao mi je, ali svasta se izdesavalo
Xx: Koliko si vec tamo, dodjavola?!!
XX: Necu da razgovaram sa tobooom! Daj mi mamu!
Xx: Mani se Lucrecie, nece ti ona pomoci
XX: Molim? Jer ona zna uopste za ovo??
Xx:....
XX: Ili si mi ti poslao/la ono sa njenim potpisom!?!?
Xx:....
XX: Skotino bezvredna! Odmah da si mi dao/la mamu!!!
Xx: Uradi to, brzo-prekine
XX: Halo?? Haloooo! Ah, prokletstvo!

Izasla sam iz kabineta i pazljivo zatvorila vrata.

Leo: Ne, skloni se!
--: Ali...
Leo: Rekao sam da se sklonis, idi radi svoja posla
Maite: Sta se desava ovde!?!
--: Nista, idem ja
Maite: Leo??
Leo: Ja... Ona je...

Cula su se kola, pogledala sam ka ulazu. Bio je to on, sa... Barbarom.

Maite: Posle cemo razgovarati!

Utrcala sam u kucu, Heidi je sedela pored Dulce i drzala je za ruku, Edith je pazljivo posmatrala kroz prozor.

Onda je u kucu usla ona u njegovoj pratnji. Drzala ga je pod ruku, blago se smeseci.

Sve tri smo sedele, nijedna nije htela da ustane. Edith ju je ostro gledala sa prozora.
Ali ni ona nije bila svetica, merila nas je sve redom, ispod oka. Onda se nasmejala i pogledala u Christophera.

Christopher: Pa... ovo je Barbara. I bice ovde... neko vreme
Barbara: Kako neko vreme? Bicu ovde svo potrebno vreme
Edith: A koliko je to potrebno vreme?

Priblizila joj se, ljutito. Barbara je uzmaknula koji korak unazad, Christopher je cutao.

Barbara: Koliko ja to budem smatrala
Edith: Cuvaj se, ovde nisi dobrodosla
Christopher: Edith!
Edith: Ti zacepi!-pogleda u Barbaru-Upozorena si

Okrenula se i otisla. Pogledala sam ih oboje, a zatim otisla za Edith, bas kao i Maite.

Barbara: Heidi, draga, neces me pozdraviti
Heidi: Idi dodjavola kucko
Barbara: Shocked
Christopher: Heidi, vrati se

Ali Heidi je otisla. Sele smo napolje, dalje od kuce.

Dulce: Lepa je
Heidi: Operacije cine cudo. Prokleta da je sto puta, idiotkinja
Maite: Meni se uopste ne svidja, ima zlu auru
Edith: Slazem se potpuno. Neka pokusa samo nesto, lose ce se provesti

Osmotrila sam ih sve tri, vec su je mrzele.
A ja? Sta je sa mojim osecanjima? Jel su prisutna?

Bojim se da sada ne mogu nista reci... Nisam nista osetila kad sam ih videla.
Jel to znaci... da ne osecam nista prema Christopheru?

Barbara Castañes
La Condicion Rckjer
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySre Mar 24, 2010 9:31 am

"Novi gost"
[You must be registered and logged in to see this link.]

Setala sam se i posmatrala okolinu.
Razmisljala o stvarima kako sada stoje, i nije mi se uopste svidjala situacija.

Barbara je bila nepodnosljiva prema ostalima, ali...
Ne znam zasto je pokusavala da se sprijatelji sa mnom.

Da, sa mnom. Suvise ljubazna, ali i licemerna. Klanjala sam je se, nisam htela probleme.

Zacula sam nesto iza sebe, okrenula sam se i...

Barbara: Cao
Dulce: Aaj!
Barbara: Izvini, uplasila sam te?
Dulce: Ne, nema veze

Nastavila sam da hodam a ona je krenula za mnom. Prevrnula sam ocima i molila Boga da se okrene i vrati kuci.

Barbara: Nadam se da ti ne smetam, ali malo mi je dosadno unutra
Dulce: U redu je

Pa, kad je vec pocela sa pitanjima.
Zasto da ja ne izvucem nesto? Bolje da iskoristim to sto je dobra prema meni. Za sada...

Dulce: Kako tvoja veza sa Christopherom?
Barbara: Ooo savrseno, volim ga
Dulce: Volis ga? A... on tebe?

Oborila je glavu i stala. Zaustavila sam se i ja.

Barbara: Da, naravno. Samo...
Dulce: Samo sta?
Barbara: Ne znam dal da ti kazem
Dulce: Ne moras ako neces

Okrenula sam se na drugu stranu i krenula napred.

Barbara: Cekaj!

Nasmejala sam se, znala sam da ce to upaliti.
Prosto se divim samoj sebi.

Dulce: Sta je bilo?
Barbara: Mislim... mislim da sam trudna
Dulce: Shocked
Barbara: I ne znam kako to da kazem Christopheru... On... ne zeli decu
Dulce:....
Barbara: Dulce?
Dulce: Eh? Da... Pa... Ne znam, prvo proveri, moras biti sigurna. Onda mu reci. Mislim da ako te voli, prihvatice to dete

Sta ja to radiiiiiiiim!? Dajem savet svojoj protivnici?!
Sa mnom definitivno nesto nije u redu!

Barbara-zagrli je-Jao, hvala ti. Divna si

Bravo Dulce, bravisiiiiiiiiiiiimo! Sad neka ti jos kaze da si joj najbolja prijateljica i da hoce da zajedno cuvate dete kad se rodi No .
Oh Gospode, nadam se da se nece roditi! Juuuu! Sta ja to pricam, nek se rodi... Ili ne?
Samo da nije trudnaaaaaaa!

Maite: Dulceeeeeeee

Barbara me je pustila, a Maite me je gledala u soku. Odmahnula sam rukom samo.

Dulce: Sta je bilo?
Maite: Neces verovati ko je upravo stigaooooo Very Happy
Dulce: Pa po tvom izrazu lica... Nemam pojma! Ko???
Maite: Dodji!

Povukla me je brzo, dok je Barbara ostala sama napolju.
I bas kad sam pomislila da ce tamo i ostati, ona je krenula ka nama.

Edith: Jao, Dulce ce biti tako drago sto si ovdeee
Christopher:....
~~~: Verujem da hoce

Usla sam u sobu i videla nju. Edith nije skidala osmeh sa lica, a ona... Prelepa kao i uvek. Pustila sam Maite i otrcala ka njoj. Zagrlila sam je svom snagom.

Dulce: Aaaaaaaa I love you Kako mi je drago sto te vidiiiiiim
~~~: I meni Dul. Toliko vremenaaa

Pogledala sam u Christophera, nije imao pojma ko je upravo dosao. Barbara mu se pridruzila u neznanju, zagrlila ga je.
On je poljubio i uzvratio zagrljaj, namerno da iznervira Dulce.

Ali ona ga nije ni pogledala. Nasmejala sam se zlobno pogledavsi u njega, napokon shvata da ne znaci nista Dulce.

Dulce: Ostajes??
~~~: Ako mi dopustas?
Dulce: Boze, kakvo pitanje! Naraaaavno. LANAAAA!
Lana-dolazi-Izvolite?
Dulce: Odnesi gospodjicine kofere u sobu do moje
Lana: Ah, ok
Edith: Rekla si nesto??
Lana: Samo 'ok'
Edith: Hmmm
Maite-tiho-Posle cemo se postarati za nju. Ima nesto sto ti nisam rekla
Edith: Sta?
Maite: Dodji ovamo

Edith i Maite su, kao i uvek ( po meni ), sumnjivo otisle bez pozdrava. Barbara me je jos uvek grlila, a ja sam posmatrao novu goscu.

Ko je ona? Zasto je dosla?
Odakle je Dulce zna i... zasto je toliko vazna?
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySre Mar 24, 2010 9:36 am

"Krvava maska"

Vec je bilo vreme za spavanje, svi su uveliko bili u svojim krevetima, sem nas dve.
Posle toliko godina, morale smo da se ispricamo.

Dulce: Hahahaha i samo tako si ga sutnula? Ti si genije Aura
Aura: Sta je trebalo da uradim? Varao me je
Dulce: Ali nisi bila sigurna
Aura: Ma instinkt mi je bio dovoljan
Dulce: Hahahaha jadnicaaak

Aura je bila moja dugogodisnja prijateljica.
Ma kakvi dugogodisnja, znamo se od rodjenja. Njena mama je poznavala moju.
I onda Edith. Uglavnom, nerazdvojne smo bile.

Aura: Dulce?
Dulce: Mmm?
Aura: Zao mi je sto sam otisla...
Dulce: Nema veze, bila je u pitanju tvoja buducnost
Aura: Ali kad sam otisla... Sve je krenulo na gore

Krenule su joj suze na oci, prisla sam joj i zagrlila je.
Nije bila ona kriva, jednostavno nije.
To je prokleta sudbina.

Dulce: Pogledaj me... Nije niko kriv, ok?
Aura: Jeste ona
Dulce: Ona ne postoji u mom zivotu!
Aura: Dul, moras da se suocis sa njom. Zivis u senci
Dulce: Razmisljacu o tome drugi put

Nasmejale smo se ponovo.
Onda smo culi buku. Uplasila sam se. Uzela sam prvo sto mi je palo po ruku i krenula sa Aurom.

Opet neka buka. Dolazila je iz kabineta.
Sva svetla su bila ugasena, Aura me je uhvatila za ruku.

Vrata su bila odskrinuta, udahnula sam duboko.
Naglo sam otvorila vrata i upalila svetlo.

Dulce: Ko si ti!?

Neko je bio prerusen, sav u crnom.
Cutao je, videla sam da nesto krije iza ledja.

Aura: Odgovaraj!!!
Dulce: EDITH!!! MAITEEEEEEE!

Ali senka nije htela da nastavim da vristim.
Izvadila je noz i gadjala me.

Nisam nista videla, sem Dulce koja je lezala na podu puna krvi.

Edith-dotrcava-Sta se desavaaaa!? DULCEE!
Aura: On...-pogledala sam napred-Nestao je!
Edith: KO AURA, KO!?!?
Maite-dolazi-Ko se to... Shocked dere!? Dul??

Senka je nestala kroz prozor, Edith se drala da probudi sve, ubrzo su svi bili u dnevnoj sobi.
Svi, sem Christophera.

Edith: Gde je Christopher!?
Barbara: U sobi! Trazi nesto
Maite: Dulce? Reci nesto...-placuci
Leo: Jeste videli ko je to bio?
Aura: Ne
Lana: Gospode Boze... Jaaao to je moglo meni da se desi
Heidi: Zacepi, tvoj glas me izludjuje
Lana:....
Christopher-dolazi-Kakva je to buka?
Barbara: Gde si dosad?
Christopher: Nestala mi je neka oprema. Sta je bilo?

Maite je plakala, nisam shvatio zasto dok nisam video nju.
Lezala je na sofi, umazana krvlju.

Brzo sam pritrcao i spustio se do nje.

Christopher-iznervirano-Sta se desilo?!?!
Leo: Neko je provalio na imanje, Dulce je ranjena
Christopher: Kako!?

Aura je pristupila napred. Zagrlila se rukama, jos uvek je plakala.

Aura: Ja znam...-jecajuci
Christopher: Govori!
Aura: Pricale smo u sobi, kad smo odjednom cule neku buku. Dolazila je iz kabineta. Dulce je upalila svetlo i videli smo nekoga u crnom. Kada je Dulce pocela da se dere, bacio je noz na nju. Izgleda da je veoma vest u tome, ili vesta... Kako god
Maite: Vesta u nozevima? Shocked
Aura: Da... Sto?
Maite: Ne, onako
Christopher: Leo, obavesti ostale radnike na imanju, pojacajte obezbedjenje. Edith, trebace mi tvoja pomoc
Edith: Da. Reci?
Christopher: Donesi alkohol, vodu i dosta vate
Edith: Odmah-ode
Christopher: Nadam se da nije nista ozbiljno

Poneo je Dulce u njenu sobu, ja sam sela na krevet.
Ako je vest/a u nozevima... Onda... Nadam se da nije ono sto mislim. Moram da porazgovaram sa Aurom.

Noz je bio zaboden pored ruke, s' desne strane.
Mislim da nije nista opasno. Edith je donela sve sto sam trazio.

Polako sam izvadio noz, dok je ona drzala vatu na rani.
Dulce se jos nije budila.

Christopher: Ko je mogao ovo da uradi?
Edith-tuzna-Nemam pojma. Nema bas neprijatelje
Christopher: Bas?
Edith:....

Cutanjem mi je dala odgovor. Ona nesto zna.
A ako zna ona, zna i Maite. Siguran sam da nisu one, suvise vole Dulce.
Ali mozda imaju predstavu ko je?

Ne verujem da je iko sa imanja...
Maite? Siguran sam da ne, obozava je.

La Condicion Dmwlt3

Edith? Ne, sto posto ne, kao majka joj je.

La Condicion 2wlwwg5

Aura? Nemoguce, bila je sa njom. A i kako sam razumeo, znaju se ceo zivot.

La Condicion P3l2p

Lana? E to je vec sumnjivo. Ona ne voli Dulce nikako...

La Condicion W2bltu

Leo? Ne, on isto voli Dulce.

La Condicion 1j5l00

Heidi? Nema sanse, moja sestrica... Obozava Dulce!

Barbara? Ne, bila je sa mnom...

Onda je istina? Bio je neko van imanja?
Ili su ovi ljudi sa imanja suvise licemerni?

...I svi se kriju iza maske? Krvave maske?...
Nazad na vrh Ići dole
*Vondy*
~Cuo/la si za DyC~
~Cuo/la si za DyC~
*Vondy*


Points : 426
Posts : 381
Join date : 26.08.2009
Age : 29

La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion EmptySre Mar 24, 2010 9:39 am

"Duhovi... u nama"

Prvo koga sam videla kad sam otvorila oci bio je on.
Smesio mi se, osetila sam kako me boli desna ruka, bila je zavijena.

Dulce: Sta se desilo?
Christopher: Nista, ne brini. Spavaj

Onda sam se setila, prethodna noc, provala, senka, noz.

Dulce: Nooooz Shocked
Christopher: Dulce, molim te smiri se
Dulce: Skloni se od mene, odmah!
Christopher: Ali...
Dulce: Rekoh odmaaaaaaah!

Ustala sam, uprkos bolu.
Sazvala sam sastanak. Ovo ce biti zeznuto.

Christopher me nije podrzavao, hteo je da ostanem u krevetu. Kao da sam stvarno mislila da ga poslusam.

Posle nekoliko minuta, stajala sam pored velikog prozora u dnevnoj sobi i posmatrala ih sve.

S' leve strane je sedela Heidi, do nje Maite.
U sredini sobe je bila Barbara sa Christopherom, Leo i Lana su stajali sa strane. A s' desne strane sedele su Aura i Edith.

Osam osoba, sedam mogucih provalnika.
Gledala sam ih sve, dok nisam progovorila.

Dulce: Sta je nestalo sinoc? Leo?
Leo: Nestala je neka oprema gospodina Uckermanna
Dulce: Molim? Ta oprema nije bila u radnoj sobi, zar ne?
Leo: Ne Dulce
Dulce: Onda me ne zanima
Christopher: Molim?
Dulce: Sta molis? Sedi tu i cuti!
Christopher: Ovo je moje imanje!!-ljut
Dulce: Dok ti nisi dosao sve je bilo u redu!!!-besna-Tako da sedi i ne progovaraj ako neces da idem u policiju!

Christopher je seo ljut, Maite se smeskala, znala sam da je uz mene.

Barbara: Duso, smiri se, Dulce je u pravu
Svi: Shocked
Barbara: Mora se ovo resiti
Dulce: U redu, hvala Barbara-u sebi-Boze Oprosti sto djavolu rekoh hvala-naglas-Jel nestalo nesto iz kabineta?
Leo: Ne, samo smo nasli noz kojim ste vi pogodjeni
Dulce: Bacite ga, necete naci tragove, imao/la je rukavice
Leo: U redu
Dulce: U stvari ne!... Zadrzacu ga
Heidi: Sta ce ti?
Dulce: Imam neki plan. Jos nesto?
Leo: I vasu vazu pored vrata
Dulce: Da, to sam ja donela iz sobe... Leo, jos jednom pitam, sta je nestalo iz radne sobe?

Bio je zbunjen, svi su gledali u njega.
Ja sam polako gubila strpljenje, znala sam da je nesto nestalo.

Leo: Pa ja nisam nasao nista
Dulce-besna-Slusajte me svi dobro! Provalnik je drzao nesto iza ledja kad sam ga videla i...
Barbara-prekine je-Pa mozda noz kojim te je gadjao
Dulce: Dopusti da zavrsim! Ne, jer je noz izvukao desnom rukom iz dzepa, leva ruka mu je bila zauzeta. Zasto? Jer je drzao nesto!
Edith-ustaje-Dulce... Malopre sam se vratila iz kabineta i...

Ona je znala, znala je! Leo je cutao, svi su cutali i gledali u nju.
Imala je ozbiljan izraz lica, pocela je da me hvata nervoza.

Dulce: Sta je nestalo?
Edith: Tvoj kljuc od sefa
Dulce: Staaaaaa!? Shocked

Nemoguce, nemoguce! Kako je... uspeo/la da nadje kljuc?
Pogledala sam u Edith zabrinuto.

Edith: Ne brini, stigla si na vreme, nista nije uzeto
Heidi: Imas sef u kabinetu?
Dulce: Da... Zasto?
Heidi: Pa... Pitam se-razmisljajuci
Dulce: Sta je bilo Heidi?
Heidi: Ako ja, koja sam ovde vec neko vreme, nisam znala da imas sef tamo, kako ce tek neko van?
Dulce:....

Bila je u pravu, niko nije znao za to.
Opet sam se zamislila.

Dulce: Znaci da je neko iznutra

Ponovo sam ih pogledala sve, niko nije progovarao.
Mada...

Dulce: Ili je neko iznutra saznao za to, pa javio nekome spolja

Pazljivo sam birala reci, gledajuci ih sve u oci.
Maite je isto gledala sve, znala sam da nije ona, ne podnosi nozeve. Edith je razmisljala, ona nije nikako. Osetila sam kako je odmah dosla.

Heidi je bila cudna u poslednje vreme, ali ona nije ni znala za to.
Ili jeste? Nemoguce, nije sigurno.

Dulce: Promenicu bravu na sefu. Od danas NIKO ne sme da ulazi u kabinet bez moje dozvole, to vazi i za tebe Christophere!
Christopher: Imam pravo da...
Dulce: Hoces da posumnjam u tebe? Cula sam da si poslednji dosao
Christopher: Sta!? Trazio sam opremu!
Dulce: Svako je nesto radio, ali opet je neko sa imanja znao za ovo!

Ucutao se, bila sam isuvise besna i danas niko nije mogao protiv mene.
Rekla sam im da mogu da idu, donela sam odluku.
Saznacu po svaku cenu sta se ovde desava, a znam i kako.

Proklete maske, niko nista ne govori, a imam osecaj da svako nesto krije od mene.
Cak i moje najrodjenije. Ali i tome ce uskoro doci kraj.

Nateracu ih ja da se oslobode tih unutrasnjih duhova...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





La Condicion Empty
PočaljiNaslov: Re: La Condicion   La Condicion Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
La Condicion
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Dulce Maria y Christopher Uckermann! :: *Off Vondy* :: *Web Novele*-
Skoči na: